Aktualizacja: 03.12.2024 18:48 Publikacja: 17.07.2022 19:05
Zniszczona huta Azowstal. Harding trafił do niewoli po jej poddaniu Rosjanom
Foto: PAP/Abaca
John Harding walczył na południu Ukrainy od 2018 roku. Jak wcześniej mówił BBC, pojechał tam, by wykorzystać swoje umiejętności medyka bojowego, by pomóc w walce z prorosyjskimi rebeliantami.
Został wzięty do niewoli w maju, kiedy ukraińskie jednostki, z którymi walczył w hucie Azowstal w Mariupolu, zostały zmuszone do poddania się.
Próba utrzymania zdobytej przez Ukraińców części obwodu kurskiego do czasu zaprzysiężenia nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych to absurd – uważa gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.
Sekretarz generalny NATO Mark Rutte ominął pytania o możliwe członkostwo Ukrainy w sojuszu wojskowym, stwierdzając, że priorytetem musi być teraz wzmocnienie pozycji tego kraju w przyszłych rozmowach pokojowych z Rosją poprzez wysłanie jej większej ilości broni - podaje agencja AP. Władze Ukrainy coraz głośniej w ostatnim czasie upominają się o członkostwo w Sojuszu mimo trwającej wojny z Rosją.
Samolot prezydenta Rosji Władimira Putina uczestniczył w operacji wywożenia ukraińskich dzieci z okupowanych części Ukrainy, pozbawiania ich ukraińskiej tożsamości i umieszczania w rosyjskich rodzinach - wynika z raportu, który powstał na Yale School of Public Health.
Syryjski dyktator przetrwał dzięki Rosji i od niej jest zależny. Czy należy kibicować odnoszącym sukcesy rebeliantom? To nie są prozachodni miłośnicy wolności i praw człowieka.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
– Czekają nas być może przełomowe zdarzenia dotyczące wojny i pokoju – powiedział premier Donald Tusk podczas spotkania sekretarz generalnej Rady UE z członkami Rady Ministrów.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Czy wiesz, że w Warszawie kryje się miejsce, gdzie dawne technologie gazowe stają się źródłem prawdziwej fascynacji? Planujesz weekend w stolicy i poszukujesz niebanalnych atrakcji, które łączą edukację z przyjemnością? Odkryj niezwykłe oblicze historii w sercu warszawskiej Woli – odwiedź Muzeum Gazowni Warszawskiej. To miejsce, gdzie przeszłość spotyka się z nowoczesnością, oferując niezapomniane doświadczenia zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla miłośników historii oraz techniki.
W przemówieniu wygłoszonym 3 grudnia prezydent Korei Południowej, Yoon Suk-yeol, ogłosił wprowadzenie w kraju stanu wojennego. Posłowie, którym udało się dotrzeć do parlamentu, unieważnili tę decyzję. USA "uważnie monitorują" sytuację w Korei.
Trwają konsultacje społeczne w sprawie wprowadzenia w Krakowie strefy czystego transportu (SCT). Od ich wyników ma zależeć, czy ograniczenia dla starych samochodów będą dotyczyć całego miasta, czy tylko ścisłego centrum.
Zaskakując zarówno własnych obywateli, jak i światowych polityków prezydent Yoon Suk-yeol wprowadził w kraju stan wojenny.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski przekonuje, że od początku wojny ukraińska armia straciła „znacznie mniej” niż 80 tysięcy żołnierzy.
Zebrani w Brukseli szefowie dyplomacji 32 państw członkowskich sojuszu nie porozumieli się w sprawie zaproszenia Ukraińców do paktu.
Kurs wona południowokoreańskiego mocno spadał po tym, jak prezydent Yoon Suk-yeol niespodziewanie ogłosił wprowadzenie stanu wojennego.
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w Tym” Bogusław Chrabota rozmawia z Krzysztofem Strachotą, ekspertem Ośrodka Studiów Wschodnich, o sytuacji w Gruzji. Rozmowa dotyczy eskalacji protestów w Tbilisi, rosnącej roli prezydent Salome Zurabiszwili, a także wyzwań dla gruzińskiego proeuropejskiego kursu w kontekście relacji z Rosją i Unią Europejską.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas