Aktualizacja: 19.02.2017 14:33 Publikacja: 19.02.2017 14:14
Foto: Bloomberg
W początkowej fazie Lidl był hurtownią owoców egzotycznych i artykułów kolonialnych działających pod nazwą Lidl & Schwarz Lebensmittel-Sortiments-Großhandel. Była to mała spółka utworzona w latach trzydziestych XX wieku przez drobnego przedsiębiorcę Josefa Schwarza i emerytowanego nauczyciela Ludwiga Lidla. Z czasem nazwa firmy została przekształcona właśnie w ,,Lidl". Nazwisko Schwarza pominięto, ponieważ Schwarzmarket w języku niemieckim oznacza czarny rynek. W późniejszym okresie syn Josefa Schwarza, Dieter Schwarz, odkupił od wspólnika ojca prawa do nazwy za tysiąc marek. Losy Dietera Schwarza (ur. 1939) od początku związane były z rodzinnym przedsiębiorstwem. Zaraz po zdaniu matury i uzyskaniu wykształcenia w zakresie handlu zaczął pomagać ojcu w prowadzeniu biznesu. Obecnie siedziba Lidla znajduje się w Niemczech w miejscowości Neckarsulm w Badenii-Wirtembergii. Sieć należy do rodzinnej spółki Schwarz Beteiligungs GmbH, do której zaliczamy także sklepy Kaufland.
Dla wielu firm uciekających od zależności od Chin nowym zagłębiem produkcyjnym stał się Wietnam, na import z któ...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
O strategii Grupy LPP na lata 2025-2027, ekspansji zagranicznej, planie dla sieci sklepów Sinsay, sukcesji - roz...
Mechanizm ceł wzajemnych ma być odpowiedzią na bariery celne i pozataryfowe stosowane przez partnerów handlowych...
Można uznać, że Trump był zachęcany przez amerykańską giełdę do wprowadzenia tych ceł – mówi Piotr Kuczyński, an...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Kończymy przygotowywać pierwszy pakiet środków zaradczych w odpowiedzi na cła USA na stal, przygotujemy kolejne,...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas