Seria marnych sesji w wykonaniu WIG20

Nastawienie inwestorów do GPW pozostaje negatywne. WIG20 po raz trzeci z rzędu traci około 1 proc., zbliżając się do poziomu 2000 pkt.

Publikacja: 21.04.2022 18:21

Seria marnych sesji w wykonaniu WIG20

Foto: Piotr Gęsicki, Fotorzepa

Do czwartkowej sesji inwestorzy w Europie podchodzi w mieszanych nastrojach. Amerykański S&P500 finiszował w okolicach punktu odniesienia, zaś Nasdaq zniżkował, a za pogorszenie nastrojów odpowiedzialny był głównie Netflix. Giełdy w Azji kończyły dzień w kratkę. Na GPW nadal trwa sezon wyników rocznych, choć oczywiście zeszły rok wydaje się już daleką historią, a głównym czynnikiem (np. dla firm odzieżowych) sprawa wojny na Ukrainie. Pierwsze minuty czwartkowej sesji zapowiadały udany dzień. WIG20 wystartował ze zwyżką o około 0,6 proc. w niemal komplecie zieleni. Pod kreską był jedynie Lotos. Optymiści zostali jednak szybko sprawadzeni na ziemię. W kolejnych godzinach handlu WIG20 nadal świecił na zielono, jednak był co chwilę ściągany do punktu odniesienia. W decydującej, ostatniej godzinie handlu byki całkiem odpuściły, a WIG20 zakończył dzień na poziomie niecałych 2029 pkt, czyli ze spadkiem o 0,93 proc. Tym samym WIG20 wylądował na jednych z ostatnich miejsc w tabeli europejskich indeksów. Tymczasem w Europie przeważała zieleń. Niemiecki DAX zyskiwał na koniec dnia 1,1 proc., a francuski CAC40 niemal 1,5 proc. Od zwyżek po około 0,5 proc. rozpoczęły dzień amerykańskie S&P 500 oraz Nasdaq.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Giełda
Potężne spadki na giełdzie w Moskwie po atakach amerykańskimi rakietami
Giełda
WIG20 próbuje zatrzeć złe wrażenie po wczorajszej sesji
Giełda
Krajowe akcje u progu bessy. Strach o zaostrzenie wojny
Giełda
Europa chce szybciej rozliczać transakcje giełdowe
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Giełda
Krajowe indeksy coraz bliżej dołka