Aktualizacja: 18.05.2020 16:20 Publikacja: 18.05.2020 16:15
Foto: Adam Bujak
20 zdjęć na stronie internetowej MNK, niejednokrotnie pokazywanych po raz pierwszy, skupia się na wątkach krakowskich w biografii papieża, ukazując go jako metropolitę krakowskiego, kardynała a potem Jana Pawła II goszczącego w Krakowie podczas pielgrzymek do Polski.
Fotografie pokazują go jako charyzmatycznego przewodnika duchowego, a zarazem oddają jego otwartość w kontaktach z drugim człowiekiem i umiejętność budowania wspólnoty. Pierwsze zdjęcia są czarno-białe, późniejsze kolorowe. Jedne i drugie z równą uwagą dokumentują niepowtarzalne chwile, przywołując towarzyszące im przeżycia i emocje.
„Chlasta. Przemiany 1960-1989” to album wybitnego fotografika, który przynosi czarno-białe zdjęcia pierwszej stolicy Polski i jej okolic.
Polubiliśmy Noce Muzeów, więc Noc Fotografii ma także szanse na sukces.
22. Fotofestiwal w Łodzi to jeden z najważniejszych międzynarodowych przeglądów współczesnej fotografii.
Polska fotografia jest sztuką o niemal stuletniej tradycji. Ekspozycja w krakowskim Muzeum Fotografii pokazuje to w niestandardowy sposób.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Jeszcze tylko do końca weekendu można oglądać wystawy i uczestniczyć w wydarzeniach Fotofestiwalu w Łodzi, wielkiego międzynarodowego przeglądu najbardziej gorących zjawisk w fotografii.
Fotografia na rynku sztuki zdobyła trwałe miejsce, ale ceny podlegają wahaniom. Na polskim rynku mieliśmy ostatnio wyjątkową aukcję prac Ryszarda Horowitza.
Religie są na tyle silne, by być głosem na rzecz pokoju, ale jednocześnie na tyle słabe, by ulec i stać się instrumentem w rękach polityków - mówi Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.
Oryginalny projekt gmachu Filharmonii Szczecińskiej zyskał światowy rozgłos. Budynek, który stał się nowym symbolem Szczecina, ale też polską „supergwiazdą” architektoniczną, świętuje swoje dziesięciolecie.
Jakie atrakcje czekają na tych, którzy ostatnie tygodnie wakacji spędzają w Warszawie? Prezentujemy subiektywny przegląd ciekawych wydarzeń.
Dwa dni po orzeczeniu powypadkowej grzywny i stresujących miesiącach u Jerzego Stuhra zdiagnozowano nawrót choroby nowotworowej, napisał aktor w pamiętniku „Z biegiem dni”. Przypadek? Dobre pytanie do hejterów. 7 sierpnia premiera książki.
Odzyskanie niepodległości w 1918 r. to wydarzenie, z którego Polacy są najbardziej dumni. Na szarym końcu jest Powstanie Warszawskie. Dlaczego?
Siemaszko miał szczęście do Warszawy, a Warszawa do niego. Portretował ją pięknie.
Aparaty fotograficzne w stylu vintage znowu mają swoje pięć minut – to zasługa mediów społecznościowych. Dzięki temu japoński producent, który jeszcze dekadę temu borykał się z problemami, może dzisiaj mówić o wielkim sukcesie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas