Aktualizacja: 21.11.2024 22:22 Publikacja: 06.09.2021 09:56
Foto: Adobe Stock
W mediach społecznościowych pojawiły się apele, by inwestorzy we wtorek kupowali niewielkie części bitcoina za 30 dolarów, by wesprzeć plany Salwadoru, który chce, by najważniejsza waluta cyfrowa zyskała tam status legalnego środka płatniczego.
W Salwadorze, jak informuje Bloomberg, instalowane są bankomaty umożliwiające zamianę bitcoinów na dolary amerykańskie, a rząd stworzył w tym celu specjalny fundusz o wartości 150 mln dolarów.
"Bycze" prognozy dla złota wciąż się pojawiają. Nawet jednak optymiści spodziewają się, że droga do nowych rekordów może być bardzo wyboista.
Mimo że Fundusz Rezerwy Demograficznej istnieje od 22 lat i cały czas płacimy do niego składkę.
Choć malkontenci narzekają, że PPK rosną zbyt wolno, a liczba ich uczestników jest daleka od oczekiwań, to ci, którzy do nich przystąpili, raczej się nie skarżą.
Kreml wprowadza zakaz miningu, czyli kopania kryptowalut. W wielu regionach Rosji kopanie cyfrowych pieniędzy urosło do niebotycznych rozmiarów. Zdaniem władz mining „zjada cały wolny prąd”, co nie pozwala na podłączanie do sieci nowych klientów. Ale jest też inny problem.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Regulacje, technologia, podatek bankowy, konkurencja – tematy te spędzają sen z powiek bankierom. Jak odpowiedzieć na wyzwania zmieniającego się świata?
Nowy projekt ustawy o kryptoaktywach nadal przewiduje, że Komisja Nadzoru Finansowego będzie mogła nałożyć milionowe kary na tych, którzy nie zastosują się do przepisów. Czas na przygotowanie się do zmian będzie jednak krótszy.
Dyrektor generalny JPMorgan Chase Jamie Dimon ostro skrytykował Bitcoina i jego konkurentów, sugerując, że kryptowaluty powinny zostać zakazane – informuje CNBC.
W sześć dni bitcoin podrożał o 16 proc i wystrzelił powyżej 44 tys. dolarów. Takiego rajdu lider rankingu walut cyfrowych nie doświadczył od maja.
Niemal 12 proc. Polaków zainwestował w kryptowaluty – wynika z najnowszego raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Co ciekawe, dokonujemy takich transakcji, choć – jak wskazują badania – większość z nas postrzega je jako ryzykowne.
W ostatnich dniach notowania kryptowaluty osunęły się poniżej poziomu 30 tys. dolarów. Eksperci są jednak dobrej myśli i spadki tłumaczą realizacją zysków.
To imponujący tegoroczny dorobek najważniejszej waluty cyfrowej. Kurs bitcoina poszybował powyżej 30 tys. dolarów osiągając nawet poziom 31,410 tys. USD. Tak wysoko ta kryptowaluta nie była notowana od roku, ale dystans do rekordu wciąż wynosi ponad 50 proc.
Podczas handlu w Nowym Jorku bitcoin drożał w piątek nawet o 2,8 proc. a do okrągłego poziomu 30 tys. dolarów brakowało zaledwie 310 USD.
Od listopadowego dołka bitcoin prawie podwoił wartość. W tym roku kryptowaluta bije inne aktywa na głowę pod względem stopy zwrotu, a ostatnie zawirowania rynkowe wcale jej w tym nie przeszkodziły.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas