19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 05:32 Publikacja: 27.09.2023 14:01
Polacy boją się kryptowalut
Foto: Bloomberg
82 proc. respondentów twierdzi, iż kryptowaluty to gorsza lokata od akcji, złota, czy nieruchomości. Inna sprawa, że w Polsce inwestuje się w krypto niewielkie kwoty. Raport PIE wskazuje, że 36,7 proc. badanych przeznacza na nie mniej niż 1 proc. swoich aktywów finansowych. Mediana inwestycji w kryptowaluty nad Wisłą to 1 tys. zł.
Gwałtowny wzrost popytu na wysokiej klasy chipy napędzające rozwój sztucznej inteligencji dał nowe życie kopiącym kryptowaluty, ocalałym po ostatnim załamaniu na tym rynku.
Już 1200 osób liczy grono poszkodowanych przez byłego sponsora reprezentacji Polski, kantor wymiany walut Cinkciarz.pl. Spółka przeprasza, środków nie oddaje, oskarża banki i KNF. W tle – bizantyjski styl życia i góra bitcoinów.
Globalne umocnienie dolara znów nabrało tempa, co mocno dało się we znaki złotemu.
Sytuacja na rynkach globalnych nie sprzyja złotemu, która wyraźnie traci w odniesieniu do kluczowych walut.
Złoty w czwartek nieznacznie zyskiwał wobec głównych walut. Mocniejszą skalę zmian jego notowań widać zaś było w relacji z funtem.
Już 1200 osób liczy grono poszkodowanych przez byłego sponsora reprezentacji Polski, kantor wymiany walut Cinkciarz.pl. Spółka przeprasza, środków nie oddaje, oskarża banki i KNF. W tle – bizantyjski styl życia i góra bitcoinów.
– Nie mamy poczucia, aby polityki klimatyczne banków ulegały zmianie. Naszym zdaniem oczekiwania instytucji finansowych są nadal takie same – mówi wiceprezes Orlenu Magdalena Bartoś komentująca opuszczenie przez część banków tzw. zielonego sojuszu bankowego. Orlen chce odejść od produkcji energii z węgla za pięć lat, a od produkcji ciepła z węgla za 10 lat.
Rosnący rynek papierów wartościowych, a także sprzedaży i najmu nieruchomości – takie prawidłowości handlowe można wyczytać z rocznego podsumowania PIT za 2023 r.
Lista obietnic Donalda Trumpa jest długa, ale zapowiedź prezydenta elekta, że cała pozostała produkcja bitcoina będzie odbywać się w USA, może okazać się jednym z najtrudniejszych wyzwań.
Dzień 30 grudnia 2024 r. to moment przełomowy, oznaczający wejście w nowe ramy prawne na rynku kryptoaktywów. Pełne stosowanie unijnego rozporządzenia MiCAR budzi obawy, bo w Polsce do dziś nie uchwalono ustawy wykonującej ten akt.
Kiedy bitcoin bije rekordy, rośnie majątek jego twórcy, plasując go w gronie kilku najbogatszych osób na świecie. Tylko, że wciąż nie wiadomo, kto kryje za pseudonimem Satoshi Nakamoto. Czy nowy rok przyniesie przełom?
Wśród aktywów inwestycyjnych 2024 r. mocno błyszczał bitcoin. Więcej niż na nim można było jednak zarobić na kontraktach na kakao. Dobrym pomysłem było też kupowanie akcji z Wall Street oraz trzymanie złota.
Inwestorzy bardzo pozytywnie zareagowali m.in. na to, że prezydent elekt USA Donald Trump potwierdził chęć budowy narodowej rezerwy kryptowalutowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas