Aktualizacja: 22.06.2015 14:21 Publikacja: 22.06.2015 14:21
James Gorman nie wierzy w Grexit
Foto: Bloomberg
- Nie wierzę, że Grecja wyjdzie ze strefy euro. Kompromis zostanie w końcu osiągnięty, ponieważ ryzyko takiego kroku jest zbyt duże - powiedział James Gorman w wywiadzie dla niemieckiego "Welt am Sonntag".
Zdaniem Gormana bardziej sensowna niż tzw. Grexit jest restrukturyzacja długu Grecji. Jednak jeśli Ateny zdecydują się na opuszczenie strefy euro to skutki są przewidywalne a ich oddziaływanie na resztę krajów strefy będą raczej ograniczone. - W końcu głowni aktorzy mieli dość czasu by przygotować się i na taki scenariusz - podkreślał James Gorman, dodając jednak, że polityczne skutki takiej decyzji są bardzo trudne do przewidzenia. - To byłoby całkiem nowe doświadczenie. Ja bym wolał by do tego nie doszło - podkreślił.
"Bycze" prognozy dla złota wciąż się pojawiają. Nawet jednak optymiści spodziewają się, że droga do nowych rekordów może być bardzo wyboista.
Mimo że Fundusz Rezerwy Demograficznej istnieje od 22 lat i cały czas płacimy do niego składkę.
Choć malkontenci narzekają, że PPK rosną zbyt wolno, a liczba ich uczestników jest daleka od oczekiwań, to ci, którzy do nich przystąpili, raczej się nie skarżą.
Kreml wprowadza zakaz miningu, czyli kopania kryptowalut. W wielu regionach Rosji kopanie cyfrowych pieniędzy urosło do niebotycznych rozmiarów. Zdaniem władz mining „zjada cały wolny prąd”, co nie pozwala na podłączanie do sieci nowych klientów. Ale jest też inny problem.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Regulacje, technologia, podatek bankowy, konkurencja – tematy te spędzają sen z powiek bankierom. Jak odpowiedzieć na wyzwania zmieniającego się świata?
Nie widać końca spadku cen najbardziej poszukiwanych dotąd zegarków na rynku wtórnym, takich marek jak Rolex, Patek Philippe czy Audemars Piguet, dotąd uznawanych za inwestycyjne pewniaki. Spadki ciągną się już siódmy kwartał z rzędu. Nadal jednak produkty z rynku wtórnego są droższe niż zegarki w salonie.
Amerykański bank inwestycyjny Morgan Stanley zapłacił szefowi Jamesowi Gormanowi 31,5 mln dolarów za pracę w 2022 roku, co oznacza spadek o 10 proc. wobec 35 mln dolarów rok wcześniej. Obniżka nastąpiła po tym jak bank odnotował niższe przychody i zyski.
Zysk netto banku Goldman Sachs za czwarty kwartał spadł rok do roku o 66 proc., do 1,33 mld USD. Zysk na akcję wyniósł 3,32 USD, podczas gdy średnio prognozowano, że sięgnie on 5,48 USD. Przychód za czwarty kwartał wyniósł natomiast 10,59 mld USD i był o 16 proc. niższy niż przed rokiem.
Młode pokolenie klientów na Zachodzie nakręca wzrost na rynku produktów luksusowych. Skąd to zamiłowanie do dóbr luksusowych? Zdaniem autorów raportu banku Morgan Stanley m.in. dzięki temu, że wielu młodych mieszka z rodzicami.
Jeden z największych banków inwestycyjnych świata beztrosko zlicytował stare twarde dyski zawierające dane milionów klientów.
Amerykański bank Morgan Stanley zapowiedział podwyżki o ponad 20 proc. rocznych premii dla najlepszych pracowników. Wygląda na to, że nie będzie jedynym w swej hojności.
Amerykański bank obniżył prognozę dla gospodarki Rosji. PKB będzie się kurczyć jeszcze dwa lata.
Amerykański bank sprzedał swoje aktywa z branży handlu ropą amerykańskiej spółce handlowej. Mieli je kupić Rosjanie, ale sankcje uniemożliwiły transakcję.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas