Aktualizacja: 04.05.2020 08:33 Publikacja: 04.05.2020 08:33
Tomasz Buda dołączył do polskiego oddziału firmy doradczej Savills w 2015 r., a od 2019 r. pełni funkcję menedżera ds. innowacji. Przedtem pracował w mBanku i Inekon Systems. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, kierunku informatyka i zarządzanie
Foto: materiały prasowe
Z końcem roku objął pan stanowisko menedżera ds. innowacji m.in. po to, by szukać możliwości usprawnienia pracy firmy przez wykorzystanie najnowszych technologii. Życie szybko powiedziało: „sprawdzam". Jak nowe technologie pomagają w funkcjonowaniu na rynku nieruchomości w czasie pandemii i lockdownu?
Rynek nieruchomości przez długi czas był na szarym końcu wśród branż stawiających na nowe technologie. W ostatnich latach apetyt na innowacje jednak znacząco wzrósł. Pełna cyfrowa transformacja, o której dużo się mówiło od dawna w środowisku biznesowym, w kontekście rynku nieruchomości wydawała się tematem skomplikowanym i odległym. Zdarzenie bez precedensu, jakim jest globalne ograniczenie w przemieszczaniu się z powodu zagrożenia koronawirusem, wymusiło wdrożenie pewnych elementów transformacji cyfrowej niemal z dnia na dzień. Stare przyzwyczajenia i sprawdzone metody kontaktu z klientem oraz świadczenia usług musiały nagle odejść w zapomnienie i ustąpić miejsca technologiom, które do tej pory były traktowane bardziej jako ciekawostki niż fundament codziennej pracy.
W najbliższy wtorek odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Choć sondaże są wyrównane, jedno jest pewne: protekcjonistyczne zapędy oraz brak chęci realnej redukcji deficytu budżetowego zwyciężą, niezależnie kto zostanie głową państwa - pisze młody ekonomista.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Dane historyczne wskazują, że październik i IV kwartał są okresami dobrymi dla kryptowalut. Ostatnio tym aktywom znów zaczęły sprzyjać rosnące szanse wyborcze Donalda Trumpa. Wybory mogą być pozytywnym impulsem dla części inwestorów.
Cyfryzacja dotyka każdej sfery działalności człowieka. To proces, który towarzyszy także biznesowi bez względu na branżę i skalę działalności.
O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się coraz więcej. To, co kiedyś było modą, teraz staje się obowiązkiem. Firmy muszą odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i środowiska.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Już niedługo, w pierwszej połowie 2025 roku, rozpocznie się druga w historii prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej. Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie obejmuje tę funkcję, dbając o ciągłość unijnych prac.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Od zbycia nieruchomości w zamian za odpłatną rentę nie ma PIT, bo w tym przypadku nie da się ustalić przychodu.
W październiku deweloperzy wprowadzili na rynek więcej mieszkań niż sprzedali. Średnie ceny lokali utrzymały się na poziomie z września.
Właściciel IKEA, szwedzka firma Ingka Group, sprzedał swoje ostatnie aktywo w Rosji - centrum dystrybucyjne pod Moskwą. Koncern określał centrum „kluczem do rozwoju IKEA w Rosji”. Magazyn o powierzchni prawie 180 tys. mkw obsługiwał wszystkie lokalne centra koncernu.
Obiekty w Ogrodach Ulricha, zrewitalizowanym kompleksie na warszawskiej Woli, uzyskały ekologiczne certyfikaty BREEAM.
Chociaż wiadomo, że aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko wielu chorób, w tym raka jelita grubego, do tej pory nie było pewności, czy na to ryzyko ma wpływ pora ćwiczeń. Nowe badanie wykazało jednak, że warto planować treningi w określonych godzinach.
Sprzedawca nieruchomości odpowiada za wady przedmiotu sprzedaży, nawet jeśli o nich nie wiedział.
100 mln euro pożyczył Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju deweloperowi, który zbuduje mieszkania na wynajem w Gdańsku i Wrocławiu.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas