Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
przekazała do
Urzędu Komunikacji Elektronicznej
pismo w którym ustosunkowała się projektu przetargu na częstotliwości radiowe 2,6 GHz, jaki jeszcze w tym roku zamierza przeprowadzić UKE.
Aktualizacja: 05.05.2010 01:00 Publikacja: 05.05.2010 01:01
Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
przekazała do
Urzędu Komunikacji Elektronicznej
pismo w którym ustosunkowała się projektu przetargu na częstotliwości radiowe 2,6 GHz, jaki jeszcze w tym roku zamierza przeprowadzić UKE.
- Infrastruktura wykorzystywana w sieciach mobilnych w wersji komercyjnej pojawia się po upływie minimum 4 lat od daty zamrożenia standardu technologii, czyli daty określenia wspólnej specyfikacji systemu dla wszystkich producentów. Zgodnie z wiedzą PIIT, na dzien dzisiejszy nie jest znana data, która by ustalała standard zamrożenia dla LTE - napisała m.in. w swoim stanowisku Izba. Jej zdaniem ogłoszenie przetargu zgodnie z planami Urzędu oznaczałoby dla operatorów konieczność nieracjonalnego wydatkowania środków na zasoby radiowe. PIIT podkreśla, że żaden z operatorów sam nie złożył do tej pory wniosku o rezerwację częstotliwości z zakresu 2,6 GHz.
PIIT proponuje zmianę dokumentacji przetargowej tak, aby 50 pkt. można było uzyskać za pokrycie nową siecią 25 proc. kraju w 2014 r. UKE proponuje, aby to pokrycie obowiązywało w 2013 r. PIIT proponuje, aby porcedurę przesunąć, a w tym samym czasie rozstrzygnąć los tzw. cyfrowej dywidendy, jaka znajdzie się w posiadaniu UKE po zwolnieniu przez nadawców telewizyjnych części zasobów wykorzystywanych do nadawania analogowego sygnału telewizyjnego.
Ponadto izba proponuje, aby UKE wystawił na aukcję nie dwa bloki radiowe po 35 MHz, ale cztery bloki: 3 x 20 MHz i 1 x 10 MHz. To zdaniem izby pozytywnie wpłynie na rynkową konkurencję.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Prace budowlane na morzu przy projekcie morskiej farmy wiatrowej Baltica 2, realizowanym przez PGE i Ørsted, ruszą pod koniec 2025 r. O inwestycji, dotychczasowych działaniach i zadaniach na najbliższy czas mówią prezes zarządu PGE Dariusz Marzec i dyrektor zarządzająca Ørsted Offshore Polska Agata Staniewska-Bolesta.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek warto się upewnić, że nasza rodzina lub dzieci jadące na ferie mają odpowiednią ochronę ubezpieczeniową.
Zoptymalizuj proces wysyłki i zwiększ efektywność operacyjną dzięki Weekendowym Nadaniom od InPost. Nadania w weekend to możliwość szybszej realizacji zamówień, eliminacja poniedziałkowego chaosu w magazynie oraz podniesienie poziomu satysfakcji klientów. Sprawdź, jak możesz działać sprawniej i zyskać przewagę konkurencyjną.
Od początku działalności firmy należy promować nastawienie na internacjonalizację. Funkcjonujemy w warunkach gospodarki światowej i to w tej skali powinniśmy mierzyć własny sukces – mówi Paweł Roszczyk, członek zarządu, dyrektor zarządzający Adamed Pharma SA w rozmowie z dr Krzysztofem M. Zalewskim, prezesem Instytutu Boyma.
Nasze roboty zostały zaprojektowane z myślą o zadaniach wymagających szybkości i precyzji. Ich konstrukcja pozwala na wykonywanie powtarzalnych ruchów efektywnie i z wielką dokładnością – mówi Takanori Inaho, prezes Epson Europe.
Jeśli z powodu sporów w wymiarze sprawiedliwości nie dojdzie do prawomocnego osądzenia stalinowskiej zbrodni, będzie to blamaż całego państwa.
Jeśli osoba prowadzi kilka przedsiębiorstw, to mamy do czynienia z kilkoma administratorami. W razie nałożenia kar z RODO ich obroty nie powinny być kumulowane.
Intrygujące jest to, czy sztuka może i powinna wpływać na kształt prawa i wybory dokonywane przez sądy.
Samorząd adwokatów - zawodu zrzeszającego ludzi wszechstronnie wykształconych inspiruje się „Moralnością pani Dulskiej”.
Zarówno okrzyk „Nie bać Tuska”, jak i „***** ***” mają charakter wulgarny. Czy oznacza to, że automatycznie zostaje popełnione wykroczenie?
Przepisy nie nakazują oznaczania, że treści, które publikujemy, zostały stworzone lub współtworzone przez AI. Nie mamy więc pewności, czy ich autorem jest człowiek czy sztuczna inteligencja.
Słuchając i oceniając publiczne wypowiedzi prawników, wiele osób łapie się za głowy, a powinniśmy zacząć od ustalenia, w jakiej roli oni występują.
Po wyrokach NSA Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapewnia, że ponownie przeanalizuje sprawę firmy, której wskutek zmiany przepisów cofnięto zezwolenie na przetwarzanie odpadów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas