Banki inwestycyjne będą starać się o mandat przy kolejnej próbie sprzedaży Multimedia Polska, ponieważ właściciele firmy nadal chętnie upłynniliby akcje tego operatora telewizji kablowej, Internetu i telefonii stacjonarnej – pisze dziś "Parkiet" o tym, co mówi się na rynku. Nie cichną też głosy, że po nieudanej próbie wejścia Vectry, inni inwestorzy przyglądają się Netii, choć ona sama tego nie potwierdza.
Według anonimowych rozmówców serwisu TMTFinance specjalizującego się w dostarczaniu informacji o fuzjach i przejęciach, tym razem nie ma na razie mowy o oficjalnym procesie sprzedaży papierów, a rozmowy na ten temat toczyć będą się raczej za zamkniętymi drzwiami.
Wśród potencjalnych zainteresowanych spółką wymieniani są zarówno inwestorzy branżowi: UPC (Mike Fries prezes Liberty Global, właściciela UPC zapowiedział aktywność w konsolidacji rynku w Polsce w rozmowie z „Wall Street Journal"), Vectra, która ostatnio próbowała przejąć 33 proc. akcji Netii, jak i fundusze private equity: Warburg Pincus (współwłaściciel sieci kablowej Inea) oraz Cinven (inwestuje w sektorze telekomunikacji, mediów i technologii, ale jak dotąd głównie w Europie Zachodniej, jest współwłaścicielem francuskiego operatora Numericable, a kiedyś posiadał udziały w holenderskiej kablówce Ziggo).
Gdy Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska, wiosną omawiał plany powrotu (nie udał się na razie) firmy na giełdę z jego słów wynikało jednak, że ma większą nadzieję na mariaż z operatorem komórkowym. – Połączenie z platformą mobilną to cel, dla którego warto poświęcić wszystko, co do tej pory robiliśmy – mówił w maju Andrzej Rogowski.
Multimedia współpracują od kilku lat z P4, operatorem sieci Play, a od niedawna także z Polkomtelem, operatorem sieci Plus. Wprowadziły do oferty usługi telefonii komórkowej, które realizują w modelu MVNO przy współpracy z telekomem należącym do Cyfrowego Polsatu, czyli grupy Zygmunta Solorza-Żaka. Kooperacja Multimediów i Solorza-Żaka poszła też nieco dalej.