Aktualizacja: 19.01.2016 12:31 Publikacja: 19.01.2016 12:31
ABC Data, notowana na GPW spółka z portfela funduszu MCI zajmująca się dystrybucją sprzętu IT i elektroniki użytkowej, została oficjalnym partnerem Sferii (grupa Midas). W ramach współpracy dystrybutor odpowiada za zaopatrzenie oferty telefonii nomadycznej operatora w sprzęt i akcesoria mobilne w całym kraju.
Jak czytamy w informacji ABC Data, "w najnowszej odsłonie swojej usługi do numeru nomadycznego Sferia dodaje jeszcze numer komórkowy. Oba są obsługiwane z jednej karty SIM, w ramach jednej opłaty abonamentowej. Wszystkie dostępne w ofercie karty mogą pracować w technologii LTE. Dzięki temu nowe usługi docenią m.in. przedsiębiorcy, którzy na terenie całego kraju, mogą wciąż prowadzić interesy z wiarygodnego dla klientów telefonu stacjonarnego".
Największymi wyzwaniami są wspieranie polskiego wzornictwa, podejmowanie inicjatyw edukacyjnych oraz zadbanie o dziedzictwo IWP bez regularnego wsparcia finansowego – mówi Michalina Pietrzyk, wiceprezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
W najbliższy wtorek odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Choć sondaże są wyrównane, jedno jest pewne: protekcjonistyczne zapędy oraz brak chęci realnej redukcji deficytu budżetowego zwyciężą, niezależnie kto zostanie głową państwa - pisze młody ekonomista.
Dane historyczne wskazują, że październik i IV kwartał są okresami dobrymi dla kryptowalut. Ostatnio tym aktywom znów zaczęły sprzyjać rosnące szanse wyborcze Donalda Trumpa. Wybory mogą być pozytywnym impulsem dla części inwestorów.
Cyfryzacja dotyka każdej sfery działalności człowieka. To proces, który towarzyszy także biznesowi bez względu na branżę i skalę działalności.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się coraz więcej. To, co kiedyś było modą, teraz staje się obowiązkiem. Firmy muszą odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i środowiska.
Giełdowa ABC Data przejmie notowaną na NewConnect firmę S4E. Liczy na duże efekty synergii i zapowiada dalsze akwizycje.
Najnowsze rekomendacje dla spółek z warszawskiej giełdy.
- Co by państwo zrobili z 2 mld zł? Przejęlibyście Netię, czy może rozdali milion iPhone'ów za złotówkę? A może budowalibyście drugiego Titanica – pytał w poniedziałek podczas pierwszej publicznej prezentacji w roli prezesa Cyfrowego Polsatu Tobias Solorz, syn Zygmunta Solorza-Żaka. 2 mld zł to tyle, ile w aukcji LTE za blok pasma 800 MHza zaoferowały NetNet (kojarzony z grupą Polsatu) i T-Mobile Polska. 2 mld zł to także koszt, jaki poniesie Grupa Cyfrowy Polsat przejmując Midasa.
Wiele wskazuje na to, że Cyfrowy Polsat po przerwie zrealizuje pierwszą dużą transakcję.
Choć władze spółki zaprzeczają, żeby trwały prace nad włączeniem Midasa w struktury Cyfrowego Polsatu, analitycy się spodziewają, że temat powróci po zakończeniu ogłoszonego właśnie refinansowania długu.
Rada nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie powołania dotychczasowej szefowej spółki na kolejną, trzyletnią kadencję.
Refinansowanie kilkunastu miliardów złotych zadłużenia, wyścig z konkurencją, a teraz jeszcze - najprawdopodobniej - kolejne przejęcie czeka grupę miliardera. Midas, hurtowe zaplecze Grupy Cyfrowy Polsat, ma zamiar pozyskać aktywa komplementarne w stosunku do działalności Grupy Midas i wspierające realizację podstawowej jej strategii. Prosi obligatariuszy o zgodę, aby mógł zakupu dokonać poprzez fundusz inwestycyjny zamknięty.
Duży wpływ na wyniki dystrybutorów elektroniki i komputerów będą miały nowe regulacje o tzw. odwróconym VAT, które wejdą w życie od 1 lipca.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas