Aktualizacja: 03.07.2015 16:04 Publikacja: 03.07.2015 09:01
Foto: ROL
Jest środa, 15 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o negocjacjach Polski w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, kontrowersjach wokół Cinkciarza, najnowocześniejszych chipach niedostępnych dla Polski oraz europejskich stoczniach zarabiających na rosyjskich tankowcach.
Zdaniem ekspertów pandemia zrewidowała dotychczasowy system wartości przedsiębiorstw. Dodatkowo wchodzące w życie nowe wymogi raportowania zobligują biznes do zwracania większej uwagi na czynniki społeczne i środowiskowe.
Przed rynkiem duże infrastrukturalne zadania inwestycyjne. Trzeba je optymalnie rozplanować. Nie wpędzajmy się znów w kumulację – mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabaga w Polsce.
Fatalna sesja na GPW. WIG20 stracił 2,6 proc. i znów był w ogonie europejskiej stawki.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
- Co by państwo zrobili z 2 mld zł? Przejęlibyście Netię, czy może rozdali milion iPhone'ów za złotówkę? A może budowalibyście drugiego Titanica – pytał w poniedziałek podczas pierwszej publicznej prezentacji w roli prezesa Cyfrowego Polsatu Tobias Solorz, syn Zygmunta Solorza-Żaka. 2 mld zł to tyle, ile w aukcji LTE za blok pasma 800 MHza zaoferowały NetNet (kojarzony z grupą Polsatu) i T-Mobile Polska. 2 mld zł to także koszt, jaki poniesie Grupa Cyfrowy Polsat przejmując Midasa.
Wiele wskazuje na to, że Cyfrowy Polsat po przerwie zrealizuje pierwszą dużą transakcję.
Choć władze spółki zaprzeczają, żeby trwały prace nad włączeniem Midasa w struktury Cyfrowego Polsatu, analitycy się spodziewają, że temat powróci po zakończeniu ogłoszonego właśnie refinansowania długu.
Aero2, spółka z grupy Midas postanowiła spisać w straty rezerwację częstotliwości 2600 MHz, którą uzyskała w 2009 r., a której zapisów do tej pory nie zrealizowała.
Niewielki operator jako pierwszy w kraju może już świadczyć usługi mobilnego internetu z wykorzystaniem cennego pasma 800 MHz.
Aero 2, spółka kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka, zapewnia, że to wcale nie koniec bezpłatnego mobilnego dostępu do sieci.
Notowana na GPW Grupa Midas budująca sieć szybkiego mobilnego internetu LTE przyniosła ogłosiła, że mogą czekać ją kolejne inwestycje.
Sąd nie dał Urzędowi Komunikacji Elektronicznej wskazówek, jak powtórzyć przetarg na cenne dziś częstotliwości mobilnego internetu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas