Aktualizacja: 03.07.2015 16:04 Publikacja: 03.07.2015 09:01
Foto: ROL
Największymi wyzwaniami są wspieranie polskiego wzornictwa, podejmowanie inicjatyw edukacyjnych oraz zadbanie o dziedzictwo IWP bez regularnego wsparcia finansowego – mówi Michalina Pietrzyk, wiceprezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
W najbliższy wtorek odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Choć sondaże są wyrównane, jedno jest pewne: protekcjonistyczne zapędy oraz brak chęci realnej redukcji deficytu budżetowego zwyciężą, niezależnie kto zostanie głową państwa - pisze młody ekonomista.
Dane historyczne wskazują, że październik i IV kwartał są okresami dobrymi dla kryptowalut. Ostatnio tym aktywom znów zaczęły sprzyjać rosnące szanse wyborcze Donalda Trumpa. Wybory mogą być pozytywnym impulsem dla części inwestorów.
Cyfryzacja dotyka każdej sfery działalności człowieka. To proces, który towarzyszy także biznesowi bez względu na branżę i skalę działalności.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się coraz więcej. To, co kiedyś było modą, teraz staje się obowiązkiem. Firmy muszą odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i środowiska.
- Co by państwo zrobili z 2 mld zł? Przejęlibyście Netię, czy może rozdali milion iPhone'ów za złotówkę? A może budowalibyście drugiego Titanica – pytał w poniedziałek podczas pierwszej publicznej prezentacji w roli prezesa Cyfrowego Polsatu Tobias Solorz, syn Zygmunta Solorza-Żaka. 2 mld zł to tyle, ile w aukcji LTE za blok pasma 800 MHza zaoferowały NetNet (kojarzony z grupą Polsatu) i T-Mobile Polska. 2 mld zł to także koszt, jaki poniesie Grupa Cyfrowy Polsat przejmując Midasa.
Wiele wskazuje na to, że Cyfrowy Polsat po przerwie zrealizuje pierwszą dużą transakcję.
Choć władze spółki zaprzeczają, żeby trwały prace nad włączeniem Midasa w struktury Cyfrowego Polsatu, analitycy się spodziewają, że temat powróci po zakończeniu ogłoszonego właśnie refinansowania długu.
Aero2, spółka z grupy Midas postanowiła spisać w straty rezerwację częstotliwości 2600 MHz, którą uzyskała w 2009 r., a której zapisów do tej pory nie zrealizowała.
Niewielki operator jako pierwszy w kraju może już świadczyć usługi mobilnego internetu z wykorzystaniem cennego pasma 800 MHz.
Aero 2, spółka kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka, zapewnia, że to wcale nie koniec bezpłatnego mobilnego dostępu do sieci.
Notowana na GPW Grupa Midas budująca sieć szybkiego mobilnego internetu LTE przyniosła ogłosiła, że mogą czekać ją kolejne inwestycje.
Sąd nie dał Urzędowi Komunikacji Elektronicznej wskazówek, jak powtórzyć przetarg na cenne dziś częstotliwości mobilnego internetu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas