ORSS jednak bez podwyższenia kapitału

Publikacja: 14.04.2016 08:03

Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe

(ORSS) cofnęły wniosek o rejestrację podwyższenia kapitału z warszawskiego sądu i 13 kwietnia sąd umorzył postępowanie w tej sprawie.

To oznacza, że nie doszło do rejestracji w dokumentach ORSS nowego udziałowca, o którego pojawieniu się Hawe, główny akcjonariusz spółki budującej sieci szerokopasmowe i pełniącej rolę operatora poinformował ku zaskoczeniu rynku w lutym.

Wówczas nie podano, kto ma być tym inwestorem, a tylko, że zaangażowanie Hawe w ORSS spadnie ze 100 proc. do około 25 proc.

W najnowszym komunikacie ze środy 13 kwietnia Hawe informuje, że inwestorem tym miała być firma Quasar sp. z o.o.. Jest ona znana giełdowym inwestorom z zaangażowania w transakcje z udziałem łódzkiej grupy CFI Holding, należącej do rodziny Kawczyńskich. Prezesem Quasara jest Monika Brocka. To samo nazwisko nosi nowy prezes ORSS.

W lutym Hawe podało także, równie lakonicznie, że podobne zmiany własnościowe zaszły w Hawe Budownictwo.

Również w środę Hawe podało, że otrzymało postanowienie sądu o zawieszeniu do czasu zakończenia postępowania sanacyjnego, innego postępowania - z wniosku Agencji Rozwoju Przemysłu (największy wierzycieli grupy) - o ustanowienie zarządcy dla zajętego w egzekucji prawa udziałowego. ARP próbowała zająć udziały w spółkach zależnych Hawe: Hawe Budownictwo, ORSS i Mediatelu.

Niewykluczone, że właśnie z decyzją sądu wstrzymujących działania ARP wiązać należy fakt, że ORSS cofnęło wniosek o rejestrację podwyższenia kapitału.

Zarząd Grupy Hawe najwyraźniej próbuje ograniczyć ARP możliwość odzyskiwania należności w sposób inny niż poprzez udział w postępowaniu sanacyjnym.

Ostatnim komunikatem grupy, który pojawił się w środę jest informacja Mediatela, że nie zdąży opublikować sprawozdania za 2015 rok 20 kwietnia. Nowym terminem wskazanym przez tę spółkę jest 30 kwietnia.

Giełdowi inwestorzy czekają także na sprawozdania Hawe.

Ponieważ ani Mediatel, ani Hawe ich nie opublikowały, ich notowania na GPW są zawieszone. Informacja z Mediatela oznacza najpewniej, że stan taki wydłuży się.

 

 

Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe

(ORSS) cofnęły wniosek o rejestrację podwyższenia kapitału z warszawskiego sądu i 13 kwietnia sąd umorzył postępowanie w tej sprawie.

Pozostało 92% artykułu
Ekonomia
Chcemy spajać projektantów i biznes oraz świat nauki i kultury
Ekonomia
Stanisław Stasiura: Harris kontra Trump – pojedynek na protekcjonizm i deficyt budżetowy
Ekonomia
Rynek kryptowalut ożywił się przed wyborami w Stanach Zjednoczonych
Ekonomia
Technologie napędzają firmy
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Ekonomia
Od biznesu wymaga się odpowiedzialności