Aktualizacja: 26.11.2019 21:00 Publikacja: 26.11.2019 21:00
Od lewej: Michał Masłowski, wiceprezes SII, Michał Perlik, dyrektor biura projektów strategicznych PKN Orlen, Przemysław Barankiewicz, wiceprezes CFA Society Poland, Michał Kobza, dyrektor działu rozwoju rynku GPW, Przemysław Tychmanowicz, „Parkiet”.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Chociaż programy lojalnościowe dla inwestorów indywidualnych na naszym rynku wciąż są czymś wyjątkowym, to uczestnicy panelu dyskusyjnego, który był poświęcony tej tematyce, podkreślali, że idea ta może przynieść korzyści nie tylko samym akcjonariuszom, ale także spółkom, jak i całemu rynkowi.
Szlaki w kwestii programów lojalnościowych przeciera obecnie PKN Orlen, który rok temu uruchomił program „Orlen w portfelu". – Od początku zakładaliśmy, że będzie on oparty na szeregu korzyści dla naszych akcjonariuszy. Jednym z elementów są rabaty na paliwo i produkty pozapaliwowe dostępne na największej sieci stacji paliw w Polsce. Z drugiej strony w ramach programu kładziemy mocny nacisk na element edukacyjny. Wspólnie z renomowanym instytutem CFA Poland oferujemy dostęp do wiedzy na temat sposobów i form inwestowania. Co istotne, nasze działania w tym obszarze skierowane są nie tylko do profesjonalistów, ale też osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem. Naturalnie program ma dla nas również wymiar wizerunkowy. Klienci, którzy stają się akcjonariuszami, chętniej polecają nasze produkty i korzystają ze stacji paliw. Kolejna kwestia związana jest z samym akcjonariatem. Zakładamy, że nasze działania będą w długim terminie przekładały się na wzmocnienie relacji inwestora ze spółką – mówił Michał Perlik, dyrektor w PKN Orlen.
McKinsey jest o krok od zawarcia porozumienia w wysokości 600 mln dolarów z rządem USA w sprawie kryzysu opioidowego. Firma konsultingowa jest oskarżana o pomoc producentom opioidów w zwiększeniu sprzedaży.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Zawsze wspólnym mianownikiem i podmiotem naszych działań jest pacjent – mówi Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta (RPP).
Żaden podmiot nie działa w próżni, a otoczenie makroekonomiczne ma zasadniczy wpływ na funkcjonowanie jednostek publicznych. W związku z tym, dyskutując o kondycji finansowej szpitali w Polsce, powinniśmy brać pod uwagę takie elementy jak: inflacja, otoczenie regulacyjne i sytuacja społeczna w kraju.
Zwyczajowo każdej edycji rankingu „Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” towarzyszy debata merytoryczna.
To, co wyróżnia banki w Polsce, to przede wszystkim innowacyjność i zdolność do szybkiej odpowiedzi na potrzeby klientów – dynamiczne dostosowanie struktury i zakresu usług – niezależnie od tego, czy mówimy o kliencie korporacyjnym, czy indywidualnym.
Xtreme Fitness Gyms zbliża się do historycznego wydarzenia – otwarcia 100. klubu w Polsce, będącego kulminacją rekordowego wzrostu w 2024 roku. Sieć, która na początku roku liczyła niecałe 60 lokalizacji, zakończy go z imponującym 70-procentowym wzrostem liczby klubów, napędzanym intensywną ekspansją franczyzową. Grudniowa inauguracja setnego klubu potwierdza, że firma obrała kurs na dalszy, dynamiczny rozwój.
Strefa Edukacji w Muzeum Gazowni Warszawskiej to unikalna przestrzeń, w której historia przemysłu łączy się z pasją do nauki, eksperymentowania oraz twórczego działania. Oferta edukacyjna muzeum obejmuje szeroką gamę warsztatów, skierowanych do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz rodzin z dziećmi. Tematyka zajęć łączy fascynujące eksperymenty z dziedziny chemii i fizyki z kreatywnymi działaniami artystycznymi oraz warsztatami ekologicznymi, umożliwiając uczestnikom rozwój w duchu zabawy i nauki.
Sieć franczyzowa VeloBanku dynamicznie rośnie. Obecnie dysponuje 100. punktami partnerskimi, a do końca 2025 roku uruchomionych zostanie kolejnych 60. To dziś szybko rozwijająca się sieć bankowa, dająca szereg korzyści dla partnerów. Lokalizacja w centrach dużych miast, wsparcie marketingowe, dostęp do szkoleń oraz technologiczne nowości w samych placówkach – to tylko niektóre benefity przyciągające nowych franczyzobiorców.
rozmowa | Wiele lat doświadczeń, globalne standardy, sprawdzone działające procedury – dla wielu potencjalnych kandydatów franczyza McDonald’s wydaje się być gotowym i prostym przepisem na sukces. Jak twierdzi Marek Mikusek, Franchising Director marki, „rozwój biznesu wymaga ciągłego, konsekwentnego zaangażowania ze strony franczyzobiorców, a sukces tkwi w odpowiedzialnym wyborze kandydatów i długofalowych partnerskich relacjach”. Jak zatem zacząć swój biznes pod złotymi łukami?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas