Celem przyjętej rezolucji jest zachęcanie do podejmowania zrównoważonych wyborów konsumenckich i promowanie kultury ponownego użycia. Parlament zaapelował do Komisji Europejskiej o przyjrzenie się temu problemowi aby konsumenci mieli większe możliwości naprawy i wydłużenie żywotności produktów. Jednocześnie zaapelowano aby w końcu opracowano uniwersalną ładowarkę do telefonów, by zmniejszyć ilość odpadów elektronicznych.
Parlament podaje, że potrzebne systematyczne zmiany: od produkcji i zamówień publicznych do reklamy i gospodarki odpadami. Chce także sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi poprzez zachęcanie do ponownego użycia i napraw oraz zwalczanie praktyk, które skracają żywotność produktów. Rezolucję poparło 395 posłów, przy 94 głosach przeciw i 207 wstrzymujących się.
Posłowie wzywają Komisję do przyznania konsumentom prawa do reperowania popsutych produktów. Naprawa ma być atrakcyjniejsza, bardziej systematyczna i opłacalna dzięki wydłużeniu gwarancji, zapewnianiu gwarancji na części zamienne i zwiększeniu dostępności informacji o naprawach i konserwacji.
Posłowie nalegają również na większe wsparcie rynków towarów używanych, wzywają do podjęcia działań mających na celu zwalczanie praktyk, skracających okres użytkowania produktu, oraz popierają zrównoważoną produkcję. Ponownie domagają się wdrożenia systemu uniwersalnych ładowarek w celu ograniczenia ilości odpadów elektronicznych. Zachęcają do znakowania produktów zgodnie z ich trwałością (np. licznik zużycia i jasna informacja o szacunkowej żywotności produktu).