19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 06.12.2020 21:21 Publikacja: 06.12.2020 21:21
Foto: Adobe Stock
– Pandemia zlikwidowała większość barier, które wcześniej spowalniały cyfryzację procesów biznesowych. Wiele firm, szczególnie w obszarze procesów HR czy sprzedaży online, nadrobiło pięć–siedem lat – ocenia Małgorzata Wiśniewska, szefowa spółki usług IT w Avenga Poland, komentując wyniki raportu z najnowszego badania przeprowadzonego wśród jej kluczowych klientów, kilkudziesięciu firm z kilkunastu różnych branż.
Chociaż dużą część z nich stanowią firmy informatyczne, to również w ich przypadku masowe przejście na pracę z domu zdecydowanie przyspieszyło technologiczne zmiany. Aż 66 proc. uczestników badania przyznało, że pandemia miała pozytywny wpływ na cyfrową transformację ich procesów biznesowych – wymusiła to zdalna praca, która odcięła pracowników od papierowej dokumentacji i komunikacji w firmach, a także dawnych procedur wymagających bezpośredniego kontaktu, np. podpisania dokumentów.
Transformacja jest niezbędna, ale musi być przeprowadzona w sposób odpowiedzialny. Powinna uwzględniać kwestie związane z bezpieczeństwem dostaw energii, jak również z bezpieczeństwem sektora przemysłowego czy transportowego oraz bezpieczeństwem finansowym grupy.
Skuteczna i odpowiedzialna transformacja koncernu pomoże w transformowaniu całego regionu Europy, w którym działa Orlen. Firma jest największym podmiotem krajowym, ale też liczącym się inwestorem działającym poza granicami kraju, przez co wytycza szlaki i ustanawia standardy.
Zmiany na rynkach energii oraz działania związane z zazielenianiem gospodarek są nieodzowne, nie mogą jednak zachwiać bezpieczeństwem energetycznym. Trzeba je przeprowadzać w taki sposób, by zapewnić nieprzerwane dostawy energii na rynek
Milion używanych samochodów zostanie w 2025 r. sprowadzonych do Polski z zagranicy, w większości kilkunastoletnich, po wypadkach i kolizjach.
Jest poniedziałek, 13 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś przyjrzymy się zalewowi starych aut na polskich drogach, znikaniu sklepów stacjonarnych, ambitnym planom CDU na naprawę niemieckiej gospodarki oraz nowym inicjatywom Apple.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W ciągu tygodnia nad Ukrainą strącono ok. 400 celów powietrznych różnego typu.
Ryanair podał informacje na temat konkretnych kosztów i opłat, które poniósł w wyniku chuligańskiego zachowania pasażera na pokładzie lotu z Dublina na Lanzarote z 9 kwietnia 2024 roku. Irlandzki przewoźnik wyliczył je na ponad 15 tys. euro.
Nie będzie oskładkowania umów zleceń w formie, w której była ona zapisana w Krajowym Planie Odbudowy - taką informację przekazał wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Jan Szyszko.
W wieku 89 lat zmarł Longin Pastusiak, poseł SLD, marszałek Senatu V kadencji w latach 2001-2005.
W kwietniu 2025 roku Fundacja Wolność i Demokracja wraz z ekspertami z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz z IPN, a także archeologami ukraińskimi rozpocznie prace ekshumacyjne w Puźnikach na Ukrainie.
Wojciech Szczęsny zakończył mecz z Realem Madryt (5:2) po godzinie gry z czerwoną kartką, ale Barcelona i tak sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii. Jakie konsekwencje może mieć to dla przyszłości Polaka w drużynie?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas