Aktualizacja: 01.04.2015 18:34 Publikacja: 01.04.2015 18:34
Foto: Bloomberg
Deutsche Post zamierza w trybie awaryjnym sięgnąć po pracowników z Polski. Mają oni zastąpić strajkujących pracowników – donosi Deutsche Welle (DW).
Tuż przed Świętami związki zawodowe handlu i usług Verdi ogłosiły strajk w Niemieckiej Poczcie. W akcji bierze udział od 7,5 do 10 tys. osób. Związkowcy liczą, że uda im się w ten sposób przekonać zarząd DHL Delivery (spółka-córka Deutsche Post) do skrócenia tygodniowego czasu pracy dostarczycieli, przy zachowaniu dotychczasowego wynagrodzenia, z 38,5 do 36 godzin. Wedle strajkujących celem akcji było doprowadzenie do opóźnień w transporcie przesyłek. Ten manewr może się jednak nie udać, bo Niemiecka Poczta, by zminimalizować straty i opóźnienia sięga po polskich pracowników najemnych.
Rafał Brzoska już wcześniej pomagał pasażerom linii lotniczych. Ale teraz jego pomysł jest nowatorski. Od 13 listopada w 8 krajach europejskich można nadać walizkę w paczkomacie InPostu. I nie płacić wywindowanych stawek przewoźników.
To, że Niemcy przestrzegają obowiązujących przepisów, nie jest niczym nowym. Okazuje się jednak, że coraz częściej przestrzegają ich aż za bardzo. To działa jak hamulec dla gospodarki. I kosztuje miliardy euro.
Czym różni się od większości rosyjskich bogaczy Michaił Prochorow? Między innymi tym, że jest najbogatszym kawalerem Rosji, bezdzietnym, a z majątku szacowanego na 11 mld dol., 9 mld stanowi gotówka. Teraz sprzedał swój przedostatni rosyjski aktyw.
Jest czwartek, 14 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Dziś w skarżyskiej spółce Mesko powinno zostać podpisane porozumienie dotyczące sprzedaży piorunów w ramach unijnego programu EDIRPA. Ale firma ma problemy z terminową realizacją dostaw.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
9 października to Światowy Dzień Poczty oraz Znaczka Pocztowego, upamiętniający podpisanie Traktatu Berneńskiego, który powołał do życia Światowy Związek Pocztowy. Z tej okazji na całym świecie organizowane są wydarzenia promujące filatelistykę.
Skoro poprzednicy zrobili już z placówek pocztowych stragany, to nowy prezes Poczty Polskiej powinien przenieść jej usługi właśnie tam, a dokładniej – do sklepów. Będzie taniej, szybciej i bliżej klienta.
Niemieckie firmy kurierskie DHL i Deutsche Post szukają przed świętami 10 tys. kierowców - donosi Die Welt. DHL reklamuje się wśród pracowników z Rumunii i Polski ze stawką godzinową 16 euro (ok. 71 zł).
Nawet ok. 1,9 tys. pracowników odejdzie z Poczty Polskiej. Nie będą to zwolnienia, ale redukcja będąca efektem naturalnych odejść i nieprzedłużania kończących się umów. Związkowcy zaalarmowali premiera.
Z Rosji uciekły już największe firmy kurierskie, w tym giganty z Niemiec. Teraz Deutsche Post wstrzymuje dostawę towarów i przesyłek pocztowych w Rosji.
Pracownicy Poczty Polskiej (PP) domagają się wyższej „kilometrówki" oraz wzrostu płac do poziomu pensji minimalnej. Tymczasem zarząd państwowej spółki skupił się na automatach.
Reprezentacja 26 organizacji związkowych Poczty Polskiej domaga się od 2022 r. wzrostu wynagrodzeń o 400 zł, a jeszcze w grudniu br. jednorazowej wypłaty 500 zł premii świątecznej. Zarząd państwowej spółki będzie ciął koszty?
Skrzynki służbowe są najczęściej znacznie lepiej zabezpieczone niż skrzynki prywatne. Co może i powinien zrobić pracodawca w sytuacji, gdy pracownik używa jednak prywatnej poczty do kontaktów służbowych?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas