Aktualizacja: 25.02.2025 13:55 Publikacja: 28.07.2024 11:40
Foto: Adobestock
Postępowanie dotyczy ewentualnej zmowy cenowej za świadczone usługi obu firm w okresie przed przejęciem firmy hiszpańskiej przez Niemców w 2022 r. Konkretnie Bruksela podejrzewa je, że porozumiały się co do geograficznego podziału rynków, na których chcą działać albo wymieniły się wrażliwymi informacjami, dotyczącymi strategii handlowych, cen, zdolności rynku, kosztów, charakterystycznych produktów.
Komisja obawia się też, że obie firmy mogły porozumieć się, że nie będą wzajemnie podbierać sobie pracowników w okresie od 2018 do 2022 r., czyli od objęcia przez Niemców mniejszościowego udziału w Glovo do czasu przejęcia pełnej kontroli na firmą hiszpańską. Komunikat Brukseli podkreślił, że podjęcie takiego postępowania wyjaśniającego nie przesądza o naruszeniu zasad uczciwej konkurencji przez firmy objęte takim postępowaniem.
W najbliższych latach planujemy zainwestować w rozwój około 120 mln zł. Przeznaczamy także setki tysięcy złotych na współpracę z lokalnymi społecznościami i działania edukacyjne. Jednak realizacja tych planów stoi pod znakiem zapytania w związku z brakiem ostatecznych decyzji KOWR dotyczących utworzenia Ośrodków Produkcji Rolniczej na części przejmowanych do Zasobu Skarbu Państwa ziem w wyniku zakończonych umów dzierżawy gruntów. – mówi Tomasz Zdziebkowski, Prezes Zarządu Top Farms.
UE zwiększa pomoc finansową dla Ukrainy, ale w zamian stawia warunki. Tymczasem chińskie auta szturmem zdobywają polski rynek, a USA nakładają sankcje na Iran. Jak te wydarzenia wpłyną na globalną gospodarkę?
Średni audytorzy badają już ponad połowę spółek giełdowych. Natomiast udział wielkiej czwórki systematycznie spada. To skutek zmian regulacyjnych oraz problemów firmy Deloitte po aferze GetBacku. Widać też wzrost cen za badania. Będą dalej rosły.
Pracujący przez aplikacje boją się, że nowe unijne regulacje sprawią, iż przyjmowanie zleceń przestanie się im opłacać. Ostrzegają nawet, że zrezygnują z takiej pracy. Z kolei firmy korzystające z ich usług wieszczą znaczący wzrost cen.
Jako jeden z liderów branży czujemy się zobowiązani do wyznaczania standardów i podejmowania ambitnych zobowiązań. Naszym nadrzędnym celem jest osiągnięcie zerowej emisji netto w całym łańcuchu dostaw do 2040 roku – mówi Dagmara Piasecka-Ramos, prezes PepsiCo w Polsce.
Unia Europejska zaproponowała Ukrainie własne porozumienie w sprawie dostępu do „surowców krytycznych”. Jest dużo korzystniejsze aniżeli amerykański dyktat.
Każdy element kolekcji był z nią konsultowany. To nie było tak, że powstała kolekcja i po prostu dodano do niej nazwisko Jennifer Lopez – ona naprawdę dbała o każdy szczegół. Pracowaliśmy nad jakością i detalami - mówi Milena Inglot, dyrektor marketingu marki.
W UE powstały już firmy, które mają potencjał, by rzucić wyzwanie OpenAI czy Google Gemini. Dzieli je finansowa przepaść, ale mogą pójść ścieżką DeepSeeka.
UE zwiększa pomoc finansową dla Ukrainy, ale w zamian stawia warunki. Tymczasem chińskie auta szturmem zdobywają polski rynek, a USA nakładają sankcje na Iran. Jak te wydarzenia wpłyną na globalną gospodarkę?
Sztuczna inteligencja może wspierać poszczególne etapy procesu rekrutacyjnego pracowników: weryfikować CV kandydatów, układać pytania ankietowe czy formułować atrakcyjne ogłoszenia w sprawie pracy.
PiS wprowadziło zmiany w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości, które mają głęboko destrukcyjny charakter – mówi Sylwia Gregorczyk-Abram, adwokatka.
Sztuczna inteligencja jest przez firmy wykorzystywana m.in. do wstępnej selekcji kandydatów do pracy, analizy CV, a niekiedy nawet do przeprowadzania pierwszych rozmów kwalifikacyjnych.
Jedną z podstaw żądania uchylenia uchwały walnego zgromadzenia jest sprzeczność uchwały ze statutem spółki komandytowo-akcyjnej. Aby ją wykazać, konieczne jest wskazanie konkretnego postanowienia statutu, który uchwała narusza.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas