Aktualizacja: 22.11.2024 01:54 Publikacja: 30.12.2022 03:00
8,4 bln dol. strat to efekt działań hakerów w br. – wylicza Noventiq
Foto: Gorodenkoff / shutterstock
Rok 2022 przyniósł głośną serię ataków cybernetycznych na Ukrainę i liczne internetowe włamania do popularnych firm, jak Revolut czy Uber. Spektakularna skala zdarzeń tego typu w sieci sprawia, że z niepokojem należy patrzeć na przyszły rok. A eksperci nie ukrywają, że mamy się czego bać. Arsenał hakerski stał się bogatszy niż kiedykolwiek.
Wydarzenie Polska Moc Biznesu łączy przedsiębiorców, milionerów, małych przedsiębiorców, korporacje z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i fundacjami. To miejsce wzajemnej inspiracji. W tym roku szczególnie wiele miejsca poświęcimy bezpieczeństwu i sprawom społecznym – zapowiada Artur Beck, pomysłodawca i producent wydarzenia Polska Moc Biznesu.
Spółka kontrolowana przez francuski rząd łamie polskie prawo i naraża polski Skarb Państwa na wielkie straty podatkowe – ostrzega Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Szarą Strefą Gier i Zakładów Wzajemnych „Graj Legalnie”.
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.
Wioska na włoskiej Sardynii chce przyciągnąć nowych mieszkańców. Po wyborach prezydenckich w USA stawia na Amerykanów rozczarowanych wynikiem głosowania. Domy można kupić już za 1 euro.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wilno zainwestuje prawie 11,2 mln euro w rozbudowę fabrykę broni Giraites, co podwoi jej moce produkcyjne. W połowie roku rząd podpisał umowę z niemieckim Rheinmetall na budowę nowych zakładów amunicji, a we wrześniu z amerykańskim gigantem technologii obronnej Northrop Grumman International Trading.
Polacy będą jednymi z pierwszych w Europie, którzy mogą uzyskać World ID, „cyfrowy paszport”, potwierdzający, że są ludźmi – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Ma to być remedium na zalew botów czy deepfake’ów. Ale inicjatywie przygląda się UODO.
Na singapurskim lotnisku Changi ruszyły testy nowego systemu kontroli granicznej, który identyfikuje pasażerów na podstawie danych biometrycznych. Mieszkańcy Singapuru mogą przejść kontrolę graniczną, nie wyciągając paszportów z kieszeni.
Mastercard, Empik i PayEye ruszają z testem płatności biometrycznych, opartych na połączeniu biometrii tęczówki oka i twarzy. Polska będzie pierwszym rynkiem z takim rozwiązaniem.
Spółka specjalizująca się w identyfikacji biometrycznej chce odmienić rynek płatności bezgotówkowych. Jej system mapowania żył palca zastąpi portfel.
Dane biometryczne mogą służyć do weryfikacji tożsamości, ale powinny być zapisywane tylko na urządzeniu użytkownika. Inaczej jest ze zdjęciem dowodu czy karty kredytowej – wynika z kontroli Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
O platformie X (d. Twitter) znów jest głośno. Serwis społecznościowy Elona Muska wywołał prawdziwą burzą – zmienia bowiem politykę prywatność. Nowa zakłada, że X będzie mógł zbierać i wykorzystywać dane biometryczne użytkowników.
IC Solutions może namieszać na dynamicznie rozwijającym się rynku biometrii. Start-up opracował system do weryfikacji tożsamości za pomocą podpisu składanego na tablecie lub telefonie. Teraz chce komercjalizować ten innowacyjny projekt.
Ludzie będą podróżować z małymi bagażami, a zanim zarezerwują wyjazd, będą chcieli go wirtualnie wypróbować. To dwa z kilku trendów w turystyce, jakie nadejdą lub wzmocnią się w najbliższych latach – twierdzi Amadeus.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas