Aktualizacja: 24.11.2024 23:24 Publikacja: 27.10.2022 03:00
Organizatorzy Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach nie narzekali na brak wystawców i zwiedzających
Foto: Aleksander Zieliński MSPO
Branża targów, konferencji i wydarzeń wychodzi z głębokiego dołka spowodowanego pandemią, ale narastający kryzys gospodarczy wywołany wzrostem cen energii i paliw oraz inflacją zaczął utrudniać powrót do normalności. Zwłaszcza że kondycja firm sektora wciąż okazuje się mocno poturbowana. Według danych wywiadowni Dun & Bradstreet ponad 62 proc. firm jest w słabej lub złej sytuacji finansowej. W dobrej lub bardzo dobrej kondycji znajduje się niecałe 38 proc. firm. W ubiegłym roku branża rosła zaledwie o 2 proc., podczas gdy w latach poprzedzających pandemię – blisko ośmiokrotnie szybciej.
McKinsey jest o krok od zawarcia porozumienia w wysokości 600 mln dolarów z rządem USA w sprawie kryzysu opioidowego. Firma konsultingowa jest oskarżana o pomoc producentom opioidów w zwiększeniu sprzedaży.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Wystawcy z 12 krajów, kupcy z liczących się firm Europy, Azji i Bliskiego Wschodu, wybitni eksperci branży – 6 i 7 listopada w Targach Kielce to dni w pełni skupione na rozwoju marek własnych. Wydarzenie jest otwarte dla branży – od przedstawicieli sieci handlowych, przez hurtowników i przedstawicieli restauracji, hoteli, po stacje paliw. Wstęp bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.
W Poznaniu ruszyły dzisiaj trzy imprezy targowe, związane z turystyką - Tour Salon, Caravaning Salon i Yacht Salon.
Na imprezach wystawienniczo-targowych można nawiązać wartościowe znajomości rzutujące na sukcesy przedsiębiorstw, począwszy od tych najmniejszych. Dotyczy to także oczywiście relacji firm polskich i brytyjskich.
„Promocja marki innowacyjnych MŚP” to program PARP skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą budować rozpoznawalność swoich marek na rynkach międzynarodowych i tym samym wzmocnić swój potencjał eksportowy. Nabór wniosków startuje już 15 października.
Setki wystawców z kilkudziesięciu krajów świata, w tym wszystkie największe spółki przemysłu obronnego, jak co roku prezentują w Kielcach swoje najnowsze produkty.
Targi z jedzeniem także mogą być atrakcją turystyczną, bo pokazują autentyzm danego miejsca, pozwalają też lepiej poznać lokalne smaki. Takich miejsc na świecie są miliony, ale w rankingu Merchant Machine w pierwszej piątce najlepszych znalazł się jeden z Polski.
Rozwiązania na bazie sztucznej inteligencji zdominowały największe targi elektroniki konsumenckiej CES w Las Vegas. AI zaszyto m.in. w nowatorskim systemie łączności holograficznej oraz robotach.
Chiński rząd znalazł sposób, jak w przyszłości utrzymać oraz wesprzeć łańcuchy dostaw w sektorach najbardziej perspektywicznych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas