Aktualizacja: 16.02.2025 15:44 Publikacja: 28.06.2022 21:00
Foto: Bloomberg
Polacy kupują coraz więcej używanych smartfonów. Najpierw pandemia, a potem inflacja skłaniają nas do szukania oszczędności. Z najnowszych danych wynika, że w 2021 r. rynek takich urządzeń urósł o 15 proc., gdy sprzedaż nowych telefonów wzrosła w tym czasie o 4 proc. Eksperci twierdzą, że w dużej mierze to także efekt rosnącej świadomości ekologicznej i chęci walki z górą elektrośmieci.
Badania angencji Kantar pokazują, że ponad 40 proc. z nas jest zdania, iż zniżki na zakup produktów odnowionych, ponownie wprowadzonych na rynek, zachęciłyby Polaków do kupowania elektroniki z drugiej ręki. Tomasz Nowak z firmy Digital Care Group uważa, że trend będzie nabierał znaczenia, szczególnie w krajach rozwijających się, gdzie konsumenci będą mogli pozwolić sobie na zakup dobrego smartfona w zdecydowanie niższej cenie niż nowe urządzenie. – Kolejnym czynnikiem napędzającym ten rynek są zmniejszone dostawy nowych telefonów. W procesie odnawiania autoryzowane serwisy niejednokrotnie korzystają z zupełnie nowych części i podzespołów. Odnowione smartfony to gotowe produkty, których jakość jest bardzo wysoka, a przy tym posiadają gwarancję i przechodzą pełen cykl testów fabrycznych, co pozwala zapewnić odpowiednią jakość sprzętu – wyjaśnia nam Nowak.
Po niemieckim koncernie Rheinmetall, także francuski Thales otworzy fabrykę na Ukrainie. Będzie produkować sprzęt wojskowy z najwyższej technologicznej półki.
Każdego dnia w domach i mieszkaniach generowane są olbrzymie ilości śmieci. Wszystkie z nich powinny trafić do odpowiednich pojemników. Choć zasady segregacji są dość proste, w niektórych przypadkach mogą pojawić się wątpliwości. Gdzie wyrzucić woreczek po ryżu?
W Stanach Zjednoczonych każdego dnia używa się pół miliarda słomek – tak wynika z bardzo luźnych szacunków. Największym nabywcą jest rząd federalny, który kupuje więcej słomek niż jakakolwiek inna grupa w USA. Słomki są używane w parkach narodowych, budynkach federalnych i ambasadach, między innymi.
TikTok jest ponownie dostępny w amerykańskich sklepach z aplikacjami Apple i Google po tym, jak prezydent Donald Trump odroczył wprowadzenie zakazu chińskiej platformy mediów społecznościowych do 5 kwietnia.
Polska negocjuje zakup okrętów podwodnych w ramach programu Orka. Stany Zjednoczone szykują nowe cła, które mogą objąć Unię Europejską. Tymczasem rząd przedstawił nowy program mieszkaniowy, który wyklucza deweloperów i fliperów.
Rakieta wielokrotnego użytku Amur-LNG ma latać więcej razy niż Falcon 9 firmy SpaceX. „Udowodnijcie to” – skomentował Elon Musk.
Wypisać się, wytańczyć, wyśpiewać. Umierać sytym życia, bo uczyniło się z niego ucztę, nakarmiło sobą zaproszonych na nią gości.
Wszyscy mogą się w jakimś momencie dać nabrać, ale można – choćby dzięki internetowi – szukać i znajdować, w jaki sposób dany temat stał się wiodącym i kto może na tym wygrać.
Przekonanie o tym, że sztuczna inteligencja wie lepiej, co powinniśmy kupować, czego słuchać, co oglądać i co jeść, jest wyrażane coraz częściej – od internetowych forów do międzynarodowych prestiżowych konferencji.
TikTok jest ponownie dostępny w amerykańskich sklepach z aplikacjami Apple i Google po tym, jak prezydent Donald Trump odroczył wprowadzenie zakazu chińskiej platformy mediów społecznościowych do 5 kwietnia.
Są już ich dziesiątki milionów. Tak zmęczonych niekontrolowanym zalewem informacji, że odcinają się od mediów społecznościowych, wyłączają telefony, przestają oglądać telewizję.
Odliczenia ulgi na internet można dokonać składając wraz z zeznaniem podatkowym PIT-28, PIT-36 oraz PIT-37 załącznik PIT/O. Ile wynosi ulga i kto może z niej skorzystać?
Czy naprawdę chcielibyśmy z demokratycznych wyborów usunąć to, co w nich najpiękniejszego – nieprzewidywalność?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas