Aktualizacja: 15.01.2021 06:20 Publikacja: 14.01.2021 17:57
National Gallery, Londyn
Foto: Gary Parker
Opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię stworzyło wiele nowych problemów, czy raczej przywróciło dawno nieznane, takie jak kontrole celne czy spowolnienie w przemieszczaniu się pomiędzy UE a Zjednoczonym Królestwem. Wiele firm i przedsiębiorców do ostatniej chwili szukało rozwiązań pozwalających minimalizować kłopoty. Wśród nich znalazły się także galerie sztuki i kolekcjonerzy.
Przed 31 grudnia europejskie dzieła sztuki mogły się przemieszczać relatywnie swobodnie po obszarze Unii Europejskiej i między UE a Wielką Brytanią. Procedury związane z przewozem dzieł sztuki były minimalne. Jednak brexit zmienił to i pod koniec okresu przejściowego przed marszandami, kolekcjonerami i galeriami stanęła konieczność wyboru – zostać na Wyspach czy przenieść się na kontynent. Ryzyko pozostania na Wyspach wiąże się z tym, że wwóz dzieł sztuki do UE może się wiązać z cłami importowymi, co dla marszandów i galerii mających klientelę na kontynencie jest problemem.
Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie rzekomego przekroczenia uprawnień i naruszenia tajemnicy obrończej poprzez zarekwirowanie należącego do Janusza Palikota telefonu, w którym znajdowała się korespondencja z jego obrońcą, mecenasem Jackiem Dubois.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Po około 10 miesiącach postępowania urząd antymonopolowy nałożył 68,5 mln zł kary na gdańskiego operatora telewizji kablowej Vectra. Chodzi o zapisy informujące klientów o możliwości podniesienia opłat w trakcie umowy.
W dynamicznie rozwijającym się środowisku biznesowym młodzi ludzie poszukują inspiracji, wskazówek do własnego rozwoju, a także od samego początku chcą zdobywać doświadczenie na rynku pracy. Wyzwanie, przed jakim stoi nasze społeczeństwo sprawia, że ich plany, potrzeby, a także perspektywy kariery biznesowej nieustannie ulegają zmianom.
Huta Stalowa Wola podpisze dziś umowę na kilkadziesiąt wozów do systemu artylerii rakietowej Langusta. To kolejny duży kontrakt dla HSW. A będzie jeszcze więcej.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Obniżona po konsultacjach projektu aukcji częstotliwości 700 i 800 MHz cena wywoławcza za blok pasma wynosi 356 mln zł. Resort cyfryzacji ma już ustalenia z Ukrainą.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Bank Anglii obniżył główną stopę procentową o 25 pb., do poziomu 4,75 proc., co było zgodne z prognozami analityków. To już druga obniżka w tym cyklu luzowania polityki pienieżnej.
Rynek logistyki kontraktowej szybko koncentruje się. W Wielkiej Brytanii wiodący gracze, czyli GXO i Wincanton, nie połączą się, chyba że do 7 listopada przedstawią kroki zapobiegające nadmiernej koncentracji.
Królowa Kamila musiała wycofać się z zaplanowanych na ten tydzień zobowiązań - informuje w komunikacie Pałac Buckingham. Co dolega żonie brytyjskiego króla Karola III?
Brytyjskie media donoszą o niełatwej decyzji, którą miał niedawno podjąć król Karol III. Chodzi o odcięcie od funduszy królewskich księcia Andrzeja. Jak podaje prasa, finalna decyzja już zapadła i dotyczy m.in. kosztów ochrony księcia.
4 listopada w Wielkiej Brytanii ruszyła druga edycja pilotażowego programu czterodniowego tygodnia pracy. Bierze w niej udział 17 firm, a w nich ponad 1000 pracowników. Projekt wspierają brytyjscy naukowcy.
Ryanair przyjrzy się dokładnie siatce połączeń lotniczych w Wielkiej Brytanii i zapowiada, że zmniejszy ich liczbę nawet o 10 procent. Powód? Próba podniesienia przez rząd opłat ponoszonych przez linie lotnicze i pasażerów.
Sąd w Londynie skazał na karę więzienia 49-letniego Piotra K. Polak, mieszkający na Wyspach Brytyjskich twierdził, że walczył dla Grupy Wagnera w Ukrainie – podaje BBC.
"Brat" został uznany przez brytyjski słownik Collinsa za słowo roku 2024. Wszystko za sprawą piosenkarki Charli XCX i jej albumu - podał brytyjski dziennik "The Telegraph".
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas