Aktualizacja: 08.11.2024 10:10 Publikacja: 10.12.2021 10:37
Foto: Adobe Stock
Jak wynika z ogłoszenia opublikowanego w Pracuj.pl, kierownik rozwoju biznesu 5G i kosmos będzie m.in. trzymała pieczę nad biznesową częścią tego obszaru, ma zaproponować nowe modele biznesowe dot. 5G i kosmosu oraz opracować model funkcjonowania klastra kosmicznego i innych form kooperacji dot. 5G.
Wymagania dla potencjalnego kandydata to m.in. znajomość rynku telekomunikacyjnego i kosmicznego oraz własna wizja ich rozwoju w perspektywie 10-15 lat, doświadczenie w uczestniczeniu w dużych projektach dotyczących wdrożenia nowych rozwiązań telekomunikacyjnych lub kosmicznych czy doświadczenie w opracowywaniu długoterminowych planów działania (strategii). Trzeba też posiadać wykształcenie wyższe i znać język angielski.
Środki, które miały wspomóc zawieszoną inwestycję amerykańskiego giganta, mogą trafić na rozwój zbrojeniówki. Takie rozmowy odbyły się między Ministerstwem Rozwoju i Kancelarią Premiera.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
O pół miliona zgłoszeń wydłużyły się kolejki do specjalistów w ciągu roku. Szybciej rosną te, w których pacjent ma skierowanie z adnotacją „pilne” niż w pozostałych.
12 stanowisk w wymaganej formie i czasie, jedno po terminie, dwa bez formy pisemnej. Wysyp pomysłów na ceny wywoławcze. Czytamy pisma do Urzędu Komunikacji Elektronicznej w przeddzień aukcji częstotliwości 700/800 MHz.
Przekroczenie progu 2 proc. PKB w wydatkach na obronność będzie dla Europy konieczne. Tylko w ten sposób będzie ona w stanie się obronić nie korzystając z parasola ochronnego USA - wynika z analizy niemieckiego instytutu badawczego Ifo.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Firma z Hongkongu zaprzestała montażu sprzętu w swoich zakładach w Rosji. Powstawały tu telewizory m.in. Sony, Sharp i Philips. Powodem są trudności z płatnościami za komponenty kupione w Chinach, a także groźba strat wizerunkowych dla w obliczu wojny rozpętanej przez Putina.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Infrastruktura powinna być wydajna, bezpieczna i tania. Musi być więc oparta na rozwiązaniach technologicznych – mówi Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i izby KDPW_CCP.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych, opowiadają Andrzej Olechniewicz oraz Marek Twardowski z firmy ubezpieczeniowej Warta.
6 listopada 2024 roku na PGE Narodowym odbędzie się Google Cloud Summit Poland 2024. To jedno z największych wydarzeń w Polsce i naszej części Europy poświęcone technologiom chmurowym i sztucznej inteligencji.
Brabus pokazał jeden ze swoich najodważniejszych projektów. Modyfikacje sprawiły, że Mercedes SL stał się samochodem z nadwoziem typu shooting brake.
Spółka zainwestowała miliard złotych w logistykę, stawia maszyny w rekordowych ilościach i zdobywa nowych klientów.
Zarządzający koncesyjnym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem Stalexport ma się z czego cieszyć: choć liczba samochodów na płatnym odcinku w tym roku stopniała, to uzyskane od kierowców pieniądze z opłat za przejazd poszybowały w górę.
Inwestycja Olefiny III nie powstanie w planowanym kształcie. Orlen tłumaczy, że musiałby wydać aż 45–51 mld zł.
Złe wieści z branży motoryzacyjnej. Tym razem chodzi o zwolnienia w Nissanie i Audi, ale również coraz więcej poddostawców branży motoryzacyjnej zmuszona jest do redukcji załogi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas