Aktualizacja: 22.07.2018 16:20 Publikacja: 22.07.2018 16:20
Foto: Bloomberg
Największa w Europie huta stali jest od 2015 r. pod zarządem komisarycznym skarbu państwa gdy uznano, że trzeba ją zamknąć albo uzdrowić, a największa na świecie grupa hutnicza, ArcelorMittal przebiła oferty rywali i zgodziła się w 2017 r. przejąć Ilvę i rozwiązać jej problemy.
Operacja przejęcia miała nastąpić 1 lipca, ale nowy włoski rząd odsunął ją w czasie i zaczął naciskać na Arcelora, by przedstawił znacznie lepszy plan dla firmy z Taranto. ArcelorMittal ogłosił teraz, że w najbliższych dniach przedstawi nowe propozycje.
McKinsey jest o krok od zawarcia porozumienia w wysokości 600 mln dolarów z rządem USA w sprawie kryzysu opioidowego. Firma konsultingowa jest oskarżana o pomoc producentom opioidów w zwiększeniu sprzedaży.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Firma Vestas we współpracy z ArcelorMittal zrealizuje pierwszą dostawę stali na potrzeby morskiej farmy wiatrowej zbudowanej przez Baltic Power w Polsce. To projekt należący do Orlenu. Mimo hut w Polsce, stal będzie pochodzić z importu.
Największy na świecie producent stali z siedzibą w Luksemburgu wypracował w I kwartale zysk netto zdecydowanie mniejszy niż rok wcześniej, ale wyraźnie większy niż pod koniec 2022 r. Miniony rok był trudny dla tego giganta, ten powinien być lepszy wraz z ożywianiem się gospodarki na świecie
ArcelorMittal, drugi na świecie producent stali za China Baowu Group, ale największy w Europie zmniejszył w III kwartale zysk netto o 78 proc., bo odczuł gwałtowny spadek cen stali, które skoczyły po pandemii, oraz wzrost cen energii.
Największy w Europie producent stali rozpoczął ze związkami zawodowymi negocjacje o dużym programie technicznego bezrobocia dla 8300 ludzi w hiszpańskich hutach, bo maleje popyt i rosną ceny energii — podał przedstawiciel firmy. Trwają też prace nad podobnym programem we Francji.
Koncern hutniczy ArcelorMittal kupi w tym roku do swoich koksowni 300 tys. ton polskiego węgla mniej niż zakładano. To skutek strajku w JSW na przełomie stycznia i lutego, kiedy wstrzymano dostawy węgla. Koksowniom koncernu groziło wówczas zatrzymanie produkcji.
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał 24 listopada zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na utworzeniu spółki TAMEH Holding przez grupy Tauron oraz ArcelorMittal.
Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął złożony przez Tauron oraz ArcelorMittal wniosek związany z planami utworzenia przez obie spółki firmy Tameh Holding z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.
Spółki Tauron oraz ArcelorMittal podpisały porozumienie współpracy, dzięki któremu zostaną partnerami we wspólnym podmiocie – spółce TAMEH Holding. Nowy podmiot będzie realizował. zadania inwestycyjne i operacyjne w obszarze energetyki przemysłowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas