Wiadomości przesyłane za pośrednictwem aplikacji SIMSme są automatycznie szyfrowane i mogą być odczytane jedynie przez ich odbiorcę. – Sądzę, że wszystkie dyskusje związane z NSA i Snowdenem wywołały niepokój wśród ludzi, w efekcie czego pojawiło się zapotrzebowanie na bezpieczny komunikator – mówi Alexander Edenhofer, rzecznik prasowy Deutsche Post, cytowany przez „Wall Street Journal".
Deutsche Post podkreśla, że serwery obsługujące komunikator znajdują się na terenie Niemiec, dzięki czemu usługa podlega tamtejszemu prawu w zakresie ochrony danych.
SIMSme cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród niemieckich użytkowników. Zaledwie dwa dni po opublikowaniu dotarła do drugiego miejsca na liście najpopularniejszych darmowych aplikacji w Niemczech możliwych do pobrania w sklepie Apple. Komunikator dostępny jest również na system Android. Deutsche Post oferuje aplikację w ośmiu wersjach językowych, chce ją wprowadzić również na zagraniczne rynki.
Podstawowa wersja programu jest darmowa, ale firma liczy na zyski ze sprzedaży rozszerzenia pozwalającego na przesyłanie samoniszczących się wiadomości. Za kwotę 0,89 euro użytkownicy mają możliwość wyboru dowolnego terminu, w którym przesyłana wiadomość zostanie zniszczona.
Jak zauważa „WSJ", Deutsche Post wchodzi na rynek, na którym panuje już spora konkurencja. Oprócz aplikacji takich jak Threema czy Telegram, swoje usługi w tym zakresie chcą również zaoferować John McAfee czy BitTorrent Inc.