Nie można oskarżać pracownika za to, że doprowadził do infekcji sieci, jeśli nie był dostatecznie przeszkolony w kwestii bezpieczeństwa – mówi Maciej Ziarek, ekspert ds. bezpieczeństwa IT w Kaspersky Lab.
Do plansz komiksowych nie można podchodzić jak do klasycznego rynku sztuki, gdzie przede wszystkim liczy się nazwisko artysty – mówi Marek Kasperski, założyciel internetowej galerii sztuki komiksu ArtKomiks.pl.
– Akcesoria, takie jak inteligentne zegarki, mają podobne systemy operacyjne jak smartfony. To oznacza, że stanowią atrakcyjny cel dla cyberprzestępców – mówi rp.pl Marco Preuss z Kaspersky Lab.
Egzemplarz komiksu „Action Comics #1” z 1938 r., na łamach którego po raz pierwszy pojawił się Superman, sprzedano na aukcji w serwisie eBay za kwotę ponad 3,2 mln dolarów.
Przebywający na wakacjach premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, przyznał, że w pełni zdalnie kieruje pracami rządu za pośrednictwem telefonu BlackBerry.
Około 34 proc. Amerykanów, którzy decydują się na zakup elektronicznych akcesoriów monitorujących aktywność fizyczną, przestaje z nich korzystać w ciągu 6-12 miesięcy.
United Parcel Service (UPS) poinformowała, że w wyniku działań cyberprzestępców doszło do wycieku danych w 51 oddziałach firmy na terenie Stanów Zjednoczonych. Problem dotyczy około 105 tys. transakcji.
Zdaniem osób zaangażowanych w śledztwo i ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, kradzież danych 4,5 mln amerykańskich pacjentów umożliwiła luka odkryta w bibliotece OpenSSL w kwietniu tego roku.
Firma Community Health Systems, która zarządza 206 szpitalami w 29 amerykańskich stanach poinformowała, że cyberprzestępcy dokonali ataku najprawdopodobniej w kwietniu i czerwcu tego roku.