Cyfrowy Polsat właścicielem Teleaudio Dwa i fabryki w Mielcu [nowe]

Publikacja: 03.04.2015 08:03

Cyfrowy Polsat właścicielem Teleaudio Dwa i fabryki w Mielcu [nowe]

Foto: Fotorzepa/Robert Wójcik

Grupa Kapitałowa Cyfrowy Polsat, której walne zgromadzenie zatwierdziło w czwartek sprawozdania finansowe za 2014 r. oraz zgodziło się nie wypłacać dywidendy, podała po sesji giełdowej, że powiększyła się o dwie firmy.

Najprawdopodobniej od założycieli - Zygmunta Solorza-Żaka i Heronima Ruty - kupiła spółkę zajmującą się usługami premium rate - Teleaudio Dwa.

Jednym z właścicieli (formalnie - komplementariuszem) Teleaudio Dwa jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Dwa, mająca z kolei obecnie właściciela w postaci maltańskiego wehikułu Orsen Holding. Prezesem Dwa jest Jacek Jarzyna, szefujący wcześniej wykreślonej już z KRS spółce Teleaudio, należącej do wehikułów Solorza-Żaka i Ruty oraz FIZ-u MAT.

Usługi premium rate dostarczane przez Teleaudio Dwa oparte są o technologie SMS/IVR/MMS/WAP. Należą do nich np.: konkursy, loterie, subskrypcje MT, Direct Billing, kody SMS/dostęp do płatnych treści WWW, call center głosowe oraz tekstowe, usługi oparte o transformację głosu (IVR), płatności kartami i przelewami, terminacja ruchu głosowego.

Nabyła także należącą m.in. do Sylwestra Wiskiego, zmodernizowaną przy udziale środków unijnych, fabrykę urządzeń elektronicznych zlokalizowaną na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-PARK Miele - InterPhone Service, od której grupa kupowała wcześniej modemy i routery HSPA+ i LTE. Tego, że może trafić do grupy nie wykluczał w przeszłości b. już prezes Dominik Libicki.

Zgodnie z treścią informacji prasowej w Mielcu produkowane będą wszystkie urządzenia, które wcześniej powstawały także w Warszawie, a zakład na stołecznym Targówku, gdzie również mieści się siedziba satelitarnej platformy, działać będzie jako centrum serwisowe.

O planowanej zmianie informuje w komunikacie Dariusz Działkowski, członek zarządu ds. technicznych grupy.

Łącznie za obie firmy grupa Cyfrowy Polsat zapłaciła 35 mln zł. Nie podano, jaka część kwoty przypadła na każdą z firm.

– Spółki Teleaudio Dwa i InterPhone Service dysponują najnowocześniejszymi w Polsce, stale rozwijanymi i sprawdzonymi technologiami, wieloletnim doświadczeniem biznesowym oraz wysoko rozwiniętymi kompetencjami w obszarze usług dodanych i produkcji, które szybko będziemy mogli wykorzystać w działalności naszej Grupy z korzyścią dla naszych klientów – tłumaczy w komunikacie prasowym Tomasz Gillner-Gorywoda, prezes Cyfrowego Polsatu.

Biznes
Unia Europejska nie wycofuje się z ESG
Biznes
Trwa konkurs dziennikarski „Voice Impact Award”
Biznes
Davos w cieniu skandalu. Założyciel forum oskarżany o nadużycia finansowe i etyczne
Materiał Partnera
Kurierzy z międzynarodowymi walizkami
Biznes
Zwrot w wojnie handlowej Trumpa z Chinami. Ukraina odrzuca propozycje USA