Aktualizacja: 08.09.2015 16:48 Publikacja: 08.09.2015 16:18
Foto: Bloomberg
Cztery lata temu tona miedzi na giełdzie w Londynie (LME) kosztowała nawet 10 tys. dolarów. Obecnie cena metalu jest o połowę niższa. Zdaniem strategów BofA/ ML to jeszcze nie ruchu w dół. Analitycy podkreślają, że potencjał dalszego spadku cen wynika w głównej mierze ze spowolnienia gospodarczego w Chinach. Państwo Środka jest największym na świecie konsumentem „czerwonego metalu" odpowiadając za ok. 40 proc. globalnego popytu.
- Nie widzimy alternatywy dla reform w Chinach. Uważamy, że obecnie spowolnienie nie ma charakteru cyklicznego – czytamy w raporcie BofA/ ML.
Prezes i współzałożyciel platformy z e-książkami Legimi, Mikołaj Małaczyński, odpowiadał dziś na pytania o sytuację spółki po zastrzeżeniach zgłoszonych przez biznesowych partnerów. W tym czasie kurs akcji mocno rósł.
13 zestawów bezzałogowców obserwacyjnych FlyEye za prawie 100 mln zł - to najnowsza umowa na zakup polskiego uzbrojenia, którą podpisze resort obrony. Przez ostatni rok MON podpisało 15 umów na ponad mld zł.
Dzięki odpowiedniej segregacji możliwy jest recykling, czyli ponowne wykorzystywanie odpadów. Słoiki poddawać mu można wielokrotnie, co pozwala na zaoszczędzenie energii. Co jednak, gdy słoik jest brudny?
Jest piątek, 15 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Polski samochodowy rynek wtórny jest bardzo mocno uzależniony od prywatnego importu. Ocenia się, że blisko dwie trzecie aut osobowych zarejestrowanych w Polsce miało już właścicieli za granicą.
Giganty wydobywcze, australijsko-brytyjski Rio Tinto i szwajcarski Glencore wypadły gorzej w 2023 r. z powodu potanienia surowców, które wydobywały. Ten rok nie będzie wcale lepszy.
Brytyjska spółka zależna koncernu górniczego Glencore po raz drugi w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przyznała się przed brytyjskim sądem do przestępstw korupcyjnych – informuje BBC.
Najwięksi sprzedawcy ropy na świecie - Glencore i Vitol - zapłacą Rosjanom 10 mld dol. awansem za dostawy 67 mln ton ropy
To była bardzo „mięsista" debata – ocenił V Forum Polski Węgiel „Rz" i „Parkietu" wiceminister Skarbu Państwa Paweł Tamborski
Szwajcarska firma wydobywcza złożyła także szwajcarskiej Xstratcie poprawioną ostateczną ofertę kupna jej akcjami za 36 mld dol.
To te, które mają największy udział w PKB krajów, w których płacą podatki. Na czele stalowy Arcelor Mittal. Jego obory rocznie stanowią 161 proc. PKB Luksemburga, w którym jest zarejestrowany
Na szybki powrót aktywności w tej dziedzinie się nie zanosi, ale trwa typowanie transakcji
Światowy lider w handlu surowcami to kolejny zagraniczny koncern, który straci swoje boliwijskie aktywa
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas