Dzięki nowej ofercie Banku Pekao klient zyskuje potrójnie. Po pierwsze, bank oferuje promocyjne warunki kredytowania mieszkań posiadających ekologiczne rozwiązania. Klient po spełnieniu określonych warunków wskazanych w ofercie może skorzystać z promocji oferowanej przez Bank Pekao na zakup takiej nieruchomości. Po drugie, klient decydując się na ekologiczną nieruchomość, oszczędza docelowo na kosztach jej eksploatacji, co przekłada się na niższe rachunki, np. za prąd. Po trzecie, eko nieruchomości wpływają na poprawę warunków życia, gdyż oferują zwykle lepszą jakość powietrza wewnętrznego, naturalne oświetlenie i materiały budowlane wolne od szkodliwych substancji, co przekłada się na poprawę zdrowia oraz samopoczucia mieszkańców.
– Oferta EKO kredytu mieszkaniowego Banku Pekao jest skierowana do osób, które świadomie wybierają ekoprzyszłość zarówno dla siebie, jak i dla kolejnych pokoleń – mówi Piotr Gołąb, dyrektor departamentu produktów kredytowych klienta indywidualnego w Banku Pekao SA. – Klient, wybierając nieruchomość, która jest zbudowana z ekomateriałów, posiada fotowoltaikę lub pompę ciepła, ma możliwość skorzystania z oferty EKO kredytu mieszkaniowego, jak też w dłuższej perspektywie będzie mniej płacił za swoje rachunki.
EKO kredyt mieszkaniowy Banku Pekao jest oferowany klientom planującym zakup nieruchomości, w której są lub będą zainstalowane kolektory słoneczne, panele czy ogniwa fotowoltaiczne, w tym magazyny energii, pompy ciepła, kotły c.o. z wykorzystaniem ogrzewania geotermalnego.
Aby skorzystać z oferty wystarczy alternatywnie przedłożenie dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów efektywności energetycznej lokalu mieszkalnego obciążonego hipoteką w postaci: Świadectwa Charakterystyki Energetycznej (w przypadku zakupu na rynku wtórnym) lub Projektowanej Charakterystyki Energetycznej (w przypadku budowy lub zakupu na rynku pierwotnym), lub oświadczenia dewelopera (w przypadku budowy lub zakupu na rynku pierwotnym). Bardzo ważna jest wartość zapisanego w powyższych dokumentach wskaźnika EP, określającego roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz oświetlenia, wyrażonego w kWh/m², określonego w świadectwie charakterystyki energetycznej lub projektowanej charakterystyce energetycznej. Wskaźnik ten nie może przekraczać 63 kWh/m² w ciągu roku w przypadku domu jednorodzinnego albo 58,50 kWh/m² w ciągu roku w przypadku lokalu mieszkalnego w budynku jednorodzinnym lub wielorodzinnym.
Materiał Partnera: Bank Pekao S.A.