Prezes JPMorgan po raz pierwszy sprzeda część swoich akcji

Prezes JPMorgan Chase Jamie Dimon, po raz pierwszy od prawie 18 lat kierowania bankiem, sprzeda w przyszłym roku część swoich akcji - poinformował bank w oświadczeniu, powodując spadek cen akcji o ponad 3 %. Dimon sprzeda akcje „w celach dywersyfikacji finansowej i planowania podatkowego” oraz „nadal uważa, że perspektywy spółki są bardzo dobre” – podał bank.

Publikacja: 28.10.2023 14:40

Jamie Dimon

Jamie Dimon

Foto: Bloomberg

Jamie Dimon i jego rodzina zamierzają sprzedać 1 milion z 8,6 miliona posiadanych akcji. Według danych LSEG stanowi to niewielki procent akcji JPMorgan, którego kapitalizacja rynkowa przekracza 409 miliardów dolarów – informuje Reuters. Dimon, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli korporacyjnej Ameryki, poprowadził JPMorgan przez kryzys finansowy w 2008 roku. Odegrał także integralną rolę w ratowaniu First Republic Bank w tym roku, co pomogło stłumić zamieszanie wywołane upadkiem kilku banków regionalnych.

Jamie Dimon ostrzegał w październiku, że „może to być najniebezpieczniejszy okres, jaki świat widział od dziesięcioleci”. Mimo to JPMorgan odnotował 35% wzrost zysków. Według „Forbesa” majątek 67-letniego szefa banku szacuje się na 1,7 mld dolarów. Sprzedaż akcji nie ma związku z sukcesją na stanowiskach kierowniczych - zapewnił rzecznik spółki. Dimon nie ma obecnie planów sprzedaży większej liczby akcji, ale może rozważyć taką opcję w przyszłości - dodał rzecznik.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Banki
BGK: priorytetem stają się inwestycje w obronność i innowacyjność
Banki
Prezes największego banku w USA ostrzega przed kryzysem. Donald Trump: jest dobrze
Banki
Stopy procentowe wkrótce w dół. Ile oszczędzą spłacający kredyty?
Banki
Kursy banków spadają. Inwestorów przestraszyła wizja szybkich cięć stóp NBP
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Banki
Banki na pęczki kupują rządowy dług. To źle czy raczej dobrze?