Dużą zaletą globalnej bankowości jest możliwość przenoszenia rozwiązań finansowych sprawdzonych w jednym kraju do innego. Dzięki temu klienci międzynarodowej grupy bankowej w Polsce mogą korzystać z tych samych produktów co Hiszpanie, Włosi czy Brytyjczycy, często nawet o tym nie wiedząc.
Innowacyjne rozwiązanie
Przykładem udanego zapożyczenia wprowadzonego w Polsce jest Konto 123, które Grupa Santander zapoczątkowała w Wielkiej Brytanii, a następnie przetestowała w Polsce. Produkt pojawił się w ofercie należącego do Grupy Santander Banku Zachodniego WBK we wrześniu 2013 r. i został bardzo dobrze przyjęty przez klientów, dzięki czemu zagościł na polskim rynku na dobre.
– Konto 123 jest innowacyjnym rozwiązaniem na polskim rynku bankowym łączącym w sobie parametry wysoko oprocentowanego rachunku osobistego oraz moneybacków za najczęstsze zakupy – tłumaczy Roksana Malesa-Danieluk z Banku Zachodniego WBK.
Moneyback, czyli zwrot pieniędzy za transakcje bezgotówkowe, to nowoczesne rozwiązanie stosowane przez banki. Posiadacz Konta 123 w BZ WBK otrzymuje 1 proc. zwrotu za opłacone rachunki za gaz, 2 proc. zwrotu za opłaty za prąd oraz 3 proc. zwrotu w przypadku rachunków za internet, telewizję i telefon. Łącznie można w ten sposób odzyskać do 300 zł w skali roku.
Zwrot za codzienne płatności
Jeszcze większe korzyści można czerpać dzięki płaceniu kartą kredytową 123, która ma dodatkowy mechanizm moneyback, obejmujący codzienne płatności.