Andrzej Nogal: Adwokaturo, nie idź drogą rewolucji
Wielu adwokatów ukąsiło rewolucyjne wzmożenie i poczucie misji przewodników duchowych narodu do postępowego świata. Pół biedy gdy ograniczają się przy tym do wykorzystywania umiejętności czysto prawniczych. Gorzej, gdy swoje retoryczne umiejętności członkowie władz adwokackich wykorzystują w kierunku usprawiedliwiania „bliskich socjalnie” sprawców przemocy i starają się narzucić swój punkt widzenia ogółowi Adwokatów oraz władzom adwokackim.
Andrzej Nogal: Warszawska rada adwokacka - jak zarobić na epidemii
Dziekan warszawskiej rady adwokackiej dysponuje wielomilionową nadwyżka finansową oraz korzysta z obniżki składki na rzecz NRA. Pomimo to w okresie pandemii zamiast systemowej pomocy ogółowi warszawskich adwokatów proponuje się frazesy i dalej pobiera składkę adwokacką w pełnej wysokości. Natomiast wygórowane apanaże dla siebie i reszty działaczy rada adwokacka wypłaca w pełnej wysokości. Zamiast straty na epidemii będą zyski.
Andrzej Nogal: Polityczny rzecznik dyscyplinarny warszawskiej adwokatury
Warszawskie władze adwokackie po wielokroć krytykowały z pozycji skrajnie lewicowych obóz rządzący za rozmaite zmiany ustawodawcze. Bardzo źle jednak, że w te same buty wchodzi rzecznik dyscyplinarny, gdyż w ten sposób podważana jest elementarna wiarygodność jego urzędu. Po co komu, kosztowny stronniczy i zideologizowany pion dyscyplinarny? Ale, czy to ma znaczenie w kampanii wyborczej na urząd rzecznika, gdzie można liczyć na poklask rzeszy lewicowych akolitów?
Andrzej Nogal o aferze hejterskiej w MS: adwokatura to nie agencja public relations
Polska to nie USA. Oświadczenia dla prasy, wywiady i komentarze medialne o prowadzonej sprawie nie są zadaniem dla adwokata. Tymczasem, w czasie obecnej afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości niektórym adwokatom, pełnomocnikom poszczególnych jej bohaterów, niebezpiecznie zaciera się granica pomiędzy rolą pełnomocnika procesowego, a rzecznika prasowego klienta.