Sukces BWHS w uzyskaniu obniżenia czynszu najmu dla klientów kancelarii na bazie tarczy antykryzysowej

Obserwujemy pierwsze zwiastuny tego, że w orzecznictwie sądowym epidemia COVID-19 i jej skutki będą postrzegane jako „nadzwyczajna zmiana stosunków”, która może prowadzić do innego niż ustalony w umowach rozkładu ciężaru obowiązków stron.

Publikacja: 15.07.2020 13:45

mat

Prawnicy BWHS Wojciechowski Springer i Wspólnicy intensywnie pracowali nad wnioskami o zabezpieczenie roszczeń o zmianę wysokości czynszów najmu za biura oraz sklepy wynajmowane przez klientów kancelarii. W każdej z tych spraw, różniących się stanem faktycznym oraz argumentami, które można było podnieść na zaistnienie przesłanek mających prowadzić do obniżenia czynszu najmu, kluczowe było przede wszystkim uzyskanie zabezpieczenia roszczenia – tak, aby skutek w postaci obniżenia czynszu nastąpił natychmiast, a nawet z mocą wsteczną wobec daty złożenia wniosków.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Praca, Emerytury i renty
Dodatki do emerytur i rent od 1 marca 2025. Ile wyniosą po podwyżce?
W sądzie i w urzędzie
Ważny komunikat w sprawie mObywatela. Termin mija już 25 lutego
Prawo drogowe
Prawo jazdy mimo sądowego zakazu prowadzenia? Cwaniacy wykorzystują lukę
Sądy i trybunały
Prawnicy kojarzeni z poprzednią władzą jednoczą siły. Inicjatywa wyszła z TK
Konsumenci
Jest pierwszy „polski” wyrok dotyczący sankcji kredytu darmowego