RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 16.07.2020 06:08 Publikacja: 15.07.2020 19:42
Większość Rosjan podziela sposób myślenia o historii i polityce zagranicznej Władimira Putina – wynika z raportu „Obraz Polski w Rosji przez pryzmat sporów historycznych”
Foto: Alexey NIKOLSKY/SPUTNIK/AFP
Kiedy Rosjanie myślą o problemach w stosunkach rosyjsko-polskich, najczęściej przychodzą im do głowy kwestie historyczne. Tak wynika z raportu z badań przeprowadzonych w Rosji przez Centrum Lewady na zlecenie Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
Połowa Rosjan postrzega stosunki między Rosją i Polską jako negatywne, czyli nieprzyjazne (37 proc.) lub nawet wrogie (12 proc.). Jedna czwarta ocenia je jako neutralne, a jako pozytywnie – przyjazne lub sojusznicze – ocenia je 10 proc. badanych.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 26 na 27 grudnia w obwodzie kijowskim aktywna była obrona przeciwlotnicza.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Robert Fico pisze w mediach społecznościowych o zapewnieniach Władimira Putina, dotyczących gotowości do dalszego dostarczania gazu na Zachód.
Największym wrogiem Izraela jest Iran, który geograficznie jest daleko, ale z jakiegoś dziwnego powodu cały czas myśli o zniszczeniu nas - mówi rabin Szalom Dow Ber Stambler, szef polskiego oddziału Chabad Lubawicz, który jest pierwszym gościem nowego podcastu „Rzeczpospolitej” pod nazwą „Globalny Chrząszcz”.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Już od ponad tysiąca dni Ukraina broni się przed rosyjską agresją.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 26 na 27 grudnia w obwodzie kijowskim aktywna była obrona przeciwlotnicza.
Prezydent Rosji Władimir Putin odrzucił propozycję prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa, zgodnie z którą członkostwo Ukrainy w NATO zostałoby opóźnione o co najmniej 10 lat – informuje amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW, think tank z USA).
Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji a obecnie zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej pisze, że jego kraj musi ukarać Europę „wszystkimi dostępnymi środkami”.
Struktury polityczne NATO są „mało decyzyjne” i „mogą doprowadzić do katastrofy” przez „tolerowanie takich zachowań, jakie prezentują sobą Viktor Orbán i Robert Fico” – ocenia gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych, komentując niedawny wywiad premiera Węgier i wizytę szefa rządu Słowacji na Kremlu.
Przy jednym z zabitych na Ukrainie północnokoreańskich żołnierzy ukraińscy żołnierze znaleźli niewiadomego pochodzenia notatkę, która opisywała „polowanie” na ukraińskie drony za pomocą „human bait”, ludzkiej przynęty.
Gęsta mgła, stado ptaków, wybuch butli z tlenem czy rosyjska obrona przeciwlotnicza? Kazachstan wspólnie z Azerbejdżanem będzie musiał wyjaśnić przyczyny katastrowy lotniczej.
Uszkodzenie w połowie grudnia przerdzewiałych, półwiekowych i nieubezpieczonych tankowców floty cieni Putina spowodowało ogromną katastrofę ekologiczną na okupowanym przez Rosję Krymie. Skażonych mazutem zostało blisko 100 km plaż, 200 tys. ton gleby, zginęły tysiące ptaków i organizmów morskich.
Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała o udaremnieniu kilku zamachów, które miały być zaplanowane przez ukraińskie służby wywiadowcze. Celem ataków miało być zabójstwo wysokich rangą rosyjskich oficerów oraz ich rodzin w Moskwie. Ładunki wybuchowe miały być ukryte w powerbankach lub teczkach z dokumentami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas