Aktualizacja: 24.10.2017 18:43 Publikacja: 23.10.2017 19:25
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki
W ubiegłym tygodniu Leszek Miller zawitał do Rosji, by uczestniczyć w 14. spotkaniu Klubu Wałdajskiego, które w tym roku odbywało się w Soczi. Z listy uczestników, którą otrzymała „Rzeczpospolita" od organizatorów, wynika, że oprócz byłego polskiego premiera z zagranicznych polityków w imprezie uczestniczyli były prezydent Afganistanu Hamid Karzaj, były kanclerz Austrii Wolfgang Schüssel i były szef łotewskiego MSZ Janis Jurkans (kontrowersyjny polityk polskiego pochodzenia).
Jestem ogromnie wdzięczny prezydentowi Donaldowi Trumpowi, że podjął działania, które mają szansę doprowadzić do tego, że bomby na Ukrainie przestaną spadać - oświadczył polityk Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek.
Polska jest zainteresowana trwałym rozwiązaniem pokojowym. Stabilna Ukraina jest naturalną barierą przed zagrożeniami dla Polski. Jakiekolwiek działania stabilizacyjne nie będą możliwe bez naszego udziału w rozmowach – mówi gen. broni rez. Dariusz Łukowski, nowy szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
„Polska, Europa i cały Zachód potrzebują dziś pełnej współpracy i solidarności” - napisał w serwisie X premier Donald Tusk.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, partie tworzące obecną koalicję rządzącą miałyby niewielką większość w Sejmie - wynika z prognozy podziału mandatów na podstawie najnowszego sondażu.
W sondażu UCE Research dla Onetu ankietowanych spytano, czy obawiają się, że przed końcem kampanii wyborczej może wybuchnąć afera, skandal lub inne tego typu negatywna sytuacja, która mogłaby spowodować słaby wynik lub przegraną w wyborach popieranego przez nich kandydata.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump zapowiada, że spotka się z Władimirem Putinem w Arabii Saudyjskiej.
Prezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek, że chciałby, aby Rosja powróciła do Grupy Siedmiu, mówiąc, że wykluczenie Moskwy było błędem.
„Oziębłą starą panną” nazywa Europę w najnowszym wpisie w serwisie X były prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew, obecnie zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.
– Rosja buduje masową armię, która będzie liczyła 1,5 mln żołnierzy, wyciąga wnioski z wojny w Ukrainie. Moim zdaniem w ciągu pięciu lat będzie gotowa do agresji na kraje bałtyckie. Czy wtedy NATO będzie gotowe do obrony tych państw? – pyta gen. Leon Komornicki, były zastępca szefa Sztabu Generalnego WP.
„Polska, Europa i cały Zachód potrzebują dziś pełnej współpracy i solidarności” - napisał w serwisie X premier Donald Tusk.
Donald Trump: „Po zakończeniu walk w Gazie Izrael przekaże ją nam. Spójrzmy na nią jak na rozległe tereny pod zabudowę, których Stany Zjednoczone będą właścicielem. Będziemy je powoli rozwijać. To byłby piękny kawałek ziemi. Wyobrażam sobie go zamieszkanego przez ludzi świata. Nie wymagałoby to wielkich pieniędzy”.
Amerykańscy żołnierze nie wezmą udziału w ewentualnej misji pokojowej na Ukrainie. Prezydent USA Donald Trump chce, by odpowiedzialność w tym temacie wzięła na siebie Europa. Czy żołnierze z Polski powinni wziąć udział w misji na Ukrainie? Kandydat na prezydenta Adrian Zandberg (Razem) powiedział, że Warszawa nie powinna takich decyzji podejmować jednostronnie.
Pete Hegseth, sekretarz obrony USA, nie zgodził się z oceną, że parcie przez administrację Donalda Trumpa do rozmów pokojowych z Rosją może być postrzegane jako „zdrada Ukrainy”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas