Nowa grupa PSA-FCA ma przetrwać po odejściu C. Tavaresa

Rodzina Peugeotów i publiczny bank BPI, dwaj najwięksi udziałowcy PSA (mają po 12,2 proc.) zażądali gwarancji, że struktura kierowania nową grupą po fuzji z Fiatem Chryslerem nie zmieni się, gdyby Carlos Tavares miał z niej odejść. Chcą mieć liczebną przewagę w nowym kierownictwie.

Publikacja: 14.12.2019 16:19

Nowa grupa PSA-FCA ma przetrwać po odejściu C. Tavaresa

Foto: AFP

Od czasu ogłoszenia w końcu października projektu fuzji w czwartą na świecie grupę samochodową PSA i FCA prowadzą wyścig z czasem, aby zdążyć z podpisaniem listu intencyjnego (MoU) przed końcem roku. Przez cały weekend będą trwać rozmowy nad dopracowaniem ostatnich tematów, aby można było przedstawić wstępną umowę radzie administracyjnej (nadzorczej) PSA, która zbierze się 17 grudnia.

Według projektu tej umowy, obie firmy będą mieć po 5 przedstawicieli w radzie administracyjnej/dyrektorów nowego podmiotu z 5-letnią kadencją, a jedenastym jej członkiem byłby Carlos Tavares, prezes PSA, który ma zostać szefem nowej grupy. Przewodniczącym rady nowej grupy zostanie John Elkann, przewodniczący rady dyrektorów FCA.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Ekonomia
Chcemy spajać projektantów i biznes oraz świat nauki i kultury
Ekonomia
Stanisław Stasiura: Harris kontra Trump – pojedynek na protekcjonizm i deficyt budżetowy
Ekonomia
Rynek kryptowalut ożywił się przed wyborami w Stanach Zjednoczonych
Ekonomia
Technologie napędzają firmy
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Ekonomia
Od biznesu wymaga się odpowiedzialności