Aktualizacja: 18.03.2020 14:06 Publikacja: 18.03.2020 13:55
Foto: materiały prasowe
Wszyscy mówią o stratach w gastronomii, turystyce, hotelarstwie, transporcie, a dlaczego nie mówimy o kłopotach branży handlowej, w którą również bezpośrednio uderzył koronawirus. Spadek sprzedaży u naszych najemców handlowych był widoczny od czasu, kiedy koranawirus pojawił się w Polsce i klienci zaczęli ograniczać odwiedzanie sklepów. Ich właściciele już wtedy zarabiali mało, ale teraz nie zarabiają wcale.
A przecież muszą zapłacić pracownikom, dostawcom, uregulować opłaty za wynajem lokali.
Z czego? W naszym centrum handlowym mamy ponad 200 najemców. Większość będzie miała kłopoty finansowe. Są wśród nich najemcy sieciowi, ale i mniejsi przedsiębiorcy. Czy chcemy, aby ogłosili upadłość? Branży handlowej (z wyjątkiem sektora spożywczego i drogeryjnego) potrzebne jest wsparcie i perspektywa. Potrzebujemy powrotu do handlowych niedziel, które są drugim dla handlu najlepszym dniem w tygodniu.
Firma BPI Real Estate Poland kupiła teren przy ul. Zajączkowskiej w Warszawie. Powstanie tam apartamentowiec ze 101 mieszkaniami.
Deweloper sprzedał łódzki React estońskiej firmie Summus Capital. Liczy na zbycie jeszcze kilku nieruchomości.
Do sprzedaży trafiło 101 apartamentów i dziesięć lokali usługowych. Gdańska Esencja będzie gotowa wiosną 2027 roku. Inwestycja Euro Stylu powstaje w ramach projektu PPP.
Marka Ace of Space, nowa linia biznesowa Globalworth, rozpoczyna działalność w Polsce. Swoje pierwsze biuro operator otwiera w Krakowie. W planach kolejne miasta.
Deweloper zakłada wzrosty sprzedaży, ale już nie skokowe. Będzie zwiększać ofertę mieszkań z segmentu popularnego.
Z roku na rok przybywa na rynku zarówno domów, jak i mieszkań, które są zbudowane z materiałów przyjaznych środowisku oraz posiadają rozwiązania oszczędzające zarówno energię, jak i wodę. Patrząc na obecne trendy oraz wymogi narzucane przez UE, budownictwo stawiające na rozwiązania ekologiczne będzie się rozwijać. Bank Pekao, który od wielu lat wspiera rozwiązania proekologiczne, przygotował dla klientów ofertę EKO kredytu mieszkaniowego.
Notowany na Catalyst deweloper, spółka Ghelamco, zawarł umowę sprzedaży mającego prawie 59 tys. mkw. powierzchni do najmu biurowca Warsaw UNIT przy rondzie Daszyńskiego. Nabywcą jest szwedzka spółka Eastnine AB. To największa transakcja na rynku biurowym w Europie.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Działkę o powierzchni niemal 30 tys. mkw. w Toruniu kupiła Grupa RWS. Powstanie tam regionalny park handlowy.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Liczba rozpoczynanych inwestycji magazynowych w całej Unii Europejskiej maleje od 2021 roku. Obiekty stają się coraz bardziej ekologiczne – wynika z raportu Newmark Polska.
Obiekty w Ogrodach Ulricha, zrewitalizowanym kompleksie na warszawskiej Woli, uzyskały ekologiczne certyfikaty BREEAM.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas