Aktualizacja: 23.02.2020 13:37 Publikacja: 23.02.2020 13:37
Foto: materiały prasowe
- Warszawskie biura skupione są przede wszystkim w trzech dzielnicach: na Mokotowie, w Śródmieściu i na Woli. Na ich terenie zlokalizowanych jest ok. 75 proc. zasobów biurowych miasta - podaje firma doradcza Walter Herz. - Największe obiekty, o powierzchni przekraczającej 30 tys. mkw. oferują ponad jedną czwartą powierzchni, jaką dysponuje stołeczny rynek. Struktura podaży zmienia się jednak dynamicznie, bo na terenie aglomeracji powstaje kilkanaście projektów wielkoskalowych, w większości w centralnym obszarze miasta, które wejdą na rynek w tym i przyszłym roku.
Pierwszy etap osiedla Splot Wola w Warszawie wybuduje dla Matexi firma Łucz-Bud. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się w czwartym kwartale 2026 roku.
Po zwiększeniu oferty deweloper notuje wzrost sprzedaży mieszkań po chudszych latach.
Wliczając sprzedany właśnie biurowiec, księgowa wartość aktywów na sprzedaż, głównie w przyszłym roku, to prawie 1,6 mld zł.
Firma BPI Real Estate Poland kupiła teren przy ul. Zajączkowskiej w Warszawie. Powstanie tam apartamentowiec ze 101 mieszkaniami.
Deweloper sprzedał łódzki React estońskiej firmie Summus Capital. Liczy na zbycie jeszcze kilku nieruchomości.
Z roku na rok przybywa na rynku zarówno domów, jak i mieszkań, które są zbudowane z materiałów przyjaznych środowisku oraz posiadają rozwiązania oszczędzające zarówno energię, jak i wodę. Patrząc na obecne trendy oraz wymogi narzucane przez UE, budownictwo stawiające na rozwiązania ekologiczne będzie się rozwijać. Bank Pekao, który od wielu lat wspiera rozwiązania proekologiczne, przygotował dla klientów ofertę EKO kredytu mieszkaniowego.
Wliczając sprzedany właśnie biurowiec, księgowa wartość aktywów na sprzedaż, głównie w przyszłym roku, to prawie 1,6 mld zł.
Notowany na Catalyst deweloper, spółka Ghelamco, zawarł umowę sprzedaży mającego prawie 59 tys. mkw. powierzchni do najmu biurowca Warsaw UNIT przy rondzie Daszyńskiego. Nabywcą jest szwedzka spółka Eastnine AB. To największa transakcja na rynku biurowym w Europie.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Działkę o powierzchni niemal 30 tys. mkw. w Toruniu kupiła Grupa RWS. Powstanie tam regionalny park handlowy.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Liczba rozpoczynanych inwestycji magazynowych w całej Unii Europejskiej maleje od 2021 roku. Obiekty stają się coraz bardziej ekologiczne – wynika z raportu Newmark Polska.
Obiekty w Ogrodach Ulricha, zrewitalizowanym kompleksie na warszawskiej Woli, uzyskały ekologiczne certyfikaty BREEAM.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas