Netto Polska pożegnało się z Januszem Stroką, który kierował przedsiębiorstwem od 2018 r. Do czasu powołania nowego prezesa funkcję tę będzie tymczasowo sprawował wiceprezes wykonawczy Mark Nielsen, który jest członkiem Komitetu Wykonawczego Salling Group, czyli duńskiego właściciela Netto. Firma podaje, że zmiana wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym, a Netto spodziewa się powołania nowego dyrektora generalnego w późniejszym okresie bieżącego roku.
Sieć w ostatnim roku przejęła kontrolę nad polskimi sklepami Tesco. Po ostatecznym zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przejęcia trwa obecnie proces transformacji 300 byłych marketów Tesco w ramach kompleksowego rozwoju sieci. W ciągu półtora roku liczba placówek Netto zwiększy się do ok. 700. Przyszły dyrektor generalny będzie odpowiadał za całokształt działalności sieci, która w ciągu najbliższych 18 miesięcy podwoi swoją wielkość.
– Po podwojeniu swojej wielkości w ciągu najbliższego półtora roku w wyniku transakcji z Tesco, Netto Polska stanie się poważnym graczem na jednym z największych rynków Europy – mówi Michael Love, dyrektor generalny Grupy Netto International.
– Przekształcenie 300 sklepów i zintegrowanie wielu nowych pracowników z obecnym zespołem to bardzo ciekawe, ale też ogromnie wymagające zadanie zarządcze. Na przyszłego CEO Netto Polska czeka więc wyjątkowe wyzwanie, gdyż będzie on odpowiedzialny za wprowadzenie firmy na nowy poziom.
Polska jest największym rynkiem wzrostowym Netto, na którym – prócz rozpoczynającej się właśnie integracji sklepów Tesco – sieć odnotowała w ostatnich latach znaczny wzrost organiczny. Umowa z Tesco, dotycząca przejęcia jego polskiej działalności, opiewa na kwotę 900 mln zł. Dodatkowo Netto Polska zamierza zainwestować kolejne 900 mln zł w transformację placówek zgodnie z nową, innowacyjną koncepcją Netto 3.0.