Materiał powstał we współpracy z firmą Huawei
Inicjatorem projektu jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, który powołał platformę współpracy międzyuczelnianej. Projekt podpisało 13 uniwersytetów regionu.
Zaangażowane podmioty będą wspólnie realizować projekty badawcze w różnych dziedzinach, takich jak: ekonomia, zarządzanie, medycyna, towaroznawstwo, budownictwo, geologia, elektromechanika, teleinformatyka, biologia, chemia, meteorologia, i w wielu innych. Ponadto projekt przewiduje współpracę przy organizacji warsztatów, seminariów, spotkań międzyinstytucjonalnych, wydarzeń o charakterze naukowym, a także publikację artykułów naukowych.
Naukowy pomost
Platformę powołano podczas konferencji „16+1 High-Level Academic Forum: Opportunities and Challenges of Belt and Road Initiative".
– Jesteśmy świadomi tego, jak ważna jest nauka i edukacja. Bez wysoko wykwalifikowanych kadr nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy – mówił otwierający konferencję Stanisław Wang, przedstawiciel firmy Huawei, która była partnerem konferencji. Huawei mocno angażuje się w przedsięwzięcia naukowe w Polsce, współpracując z 12 ośrodkami akademickimi i kilkoma instytucjami naukowymi. – Chcemy być pomostem między instytucjami naukowymi i akademickimi z krajów członkowskich formuły 16+1 – mówił Wang.