Aktualizacja: 03.10.2018 06:44 Publikacja: 02.10.2018 21:00
Foto: Adobe Stock
Portfele funduszy wysokiego ryzyka (VC), które – wspólnie z Krajowym Funduszem Kapitałowym (KFK) – inwestowały w młode, innowacyjne firmy, nie napawają optymizmem. 20 proc. startupów, które dostały pieniądze ze środków m.in. programu operacyjnego „Innowacyjna gospodarka" 2007–2013, nie prowadzi już działalności. Kolejne 52 proc. wciąż funkcjonuje, ale trudno powiedzieć, by osiągnęły sukces – wynika z raportu przygotowanego przez rodzimy startup GdziePoLek.pl, udostępnionego „Rzeczpospolitej".
W Polskim Funduszu Rozwoju uspokajają i podkreślają, że pełne efekty inwestycji w startupy można ocenić dopiero po zakończeniu horyzontu inwestycyjnego funduszy z udziałem KFK w 2023 r. (na ten rok przypada koniec etapu wychodzenia z inwestycji).
Prezydent Francji Emmanuel Macron zaapelował do wszystkich firm w Unii Europejskiej, by wstrzymały inwestycje w...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Operatorzy telefonii mobilnej znowu walczą o użytkowników smartfonów. W pierwszym kwartale 2025 r. skoczyła licz...
Odbierając myśliwce F-35 numer 51 i 52 Norwegowie zakończyli planowane zakupy. Mimo wrogiej Europie retoryki Don...
Ekipa amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa jest jak kościół. Tam jest wiara, że nasza koncepcja jest najsłus...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Takiej przepaści w dochodach nie ma nigdzie w Europie. Majątek 146 rosyjskich miliarderów jest większy niż oszcz...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas