CDC: Delta nie powoduje cięższego przebiegu Covid-19 u dzieci

W Stanach Zjednoczonych po tym, jak wariant Delta stał się dominującym szczepem koronawirusa, liczba hospitalizacji pediatrycznych, spowodowanych przez Covid-19 gwałtownie wzrosła. Ale nowe badanie sugeruje, że nieuzasadnione były obawy, jakoby Delta powodowała cięższy przebieg choroby u dzieci.

Publikacja: 03.09.2021 21:11

CDC: Delta nie powoduje cięższego przebiegu Covid-19 u dzieci

Foto: Fotorzepa/ Marian Zubrzycki

qm

Amerykańska agencja ds. zdrowia CDC przeanalizowała dokumentację szpitalną 10 procent populacji USA w okresie od 1 marca 2020 r. do 14 sierpnia 2021 r. Oznacza to, że kontrola objęła zarówno okres przed pojawianiem się wariantu Delta, jak i po tym, jak stał się on dominującym szczepem. Za datę graniczną uznano 20 czerwca.

Najmniej hospitalizacji dzieci (od urodzenia do ukończenia 18 lat) zanotowano między 12 czerwca a 3 lipca br. Wówczas wskaźnik ten wyniósł 0,3 osoby na 100 tys. W tygodniu kończącym się 14 sierpnia było to już 1,4 osoby na 100 tys., zanotowano więc prawie pięciokrotny wzrost liczby chorych dzieci w szpitalach. Najwyższy poziom notowano na początku stycznia (1,5 na 100 tys.), kiedy przez Stany Zjednoczone przetaczała się zimowa fala zachorowań, spowodowana wariantem Alfa.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Obszary medyczne
Masz to jak w banku
Obszary medyczne
Współpraca, determinacja, ludzie i ciężka praca
Zdrowie
"Czarodziejska różdżka" Leszczyny. Bez wotum nieufności wobec minister zdrowia
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Zdrowie
Co dalej z regulacją saszetek nikotynowych?