Komornik: Obserwujemy medialną nagonkę na komorników

Zdaję sobie sprawę, że nasz zawód jest niewdzięczny. Bo przypominamy ludziom, że coś im w życiu nie wyszło. – mówi Robert Damski komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lipnie.

Publikacja: 24.11.2022 16:54

Komornik: Obserwujemy medialną nagonkę na komorników

Foto: rp.pl / Paweł Rochowicz

Jak często komornicy doświadczają przemocy, słownej lub fizycznej? 

Od wielu lat obserwujemy medialną nagonkę na środowisko komornicze. Język nienawiści pojawia się właściwie przy każdym wpisie w mediach społecznościowych na ten temat. Sam jestem dość aktywny w socialmediach, zwłaszcza w sprawach dotyczących alimentacji – i zawsze obok komentarzy chwalących komornika za dobrze wykonaną prace, pojawią się te negatywne. Używany w nich język staje się coraz bardziej brutalny i może doprowadzić do tragedii, z którą od piątku wszyscy nie może sobie poradzić. Oczywiście w największym stopniu dotyczy to Rodziny naszej zamordowanej Koleżanki, ale też pracowników jej kancelarii. Nie ma jednak w kraju komornika, którego by ta sprawa nie dotykała osobiście. Mamy pełną świadomość, że to mógł być każdy i każda z nas. Niestety, brutalizacja postępuje i choć najczęściej ma formę gróźb, i hejterskich wpisów, ale czasem przybiera formę czynów. Gdy informowałem o śmierci Koleżanki w swoich mediach społecznościowych, pojawiło się wiele wpisów innych komorników, że również zdarzało się, że ktoś gonił ich z siekierą, albo próbował przejechać samochodem.  

Pozostało 81% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Sądy i trybunały
Po co psuć świeżą krew, czyli ostatni tegoroczni absolwenci KSSiP wciąż na lodzie
Nieruchomości
Uchwała wspólnoty musi mieć poparcie większości. Ważne rozstrzygnięcie SN
Edukacja i wychowanie
Ferie zimowe 2025 później niż zazwyczaj. Oto terminy dla wszystkich województw
Praca, Emerytury i renty
Ile trzeba zarabiać, żeby na konto trafiło 5000 zł
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Prawo karne
Śmierć nastolatek w escape roomie. Jest wyrok