Aktualizacja: 14.04.2017 09:09 Publikacja: 14.04.2017 09:09
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy krok należy do polskiej prezydencji.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funkcji, które wspierają rozwój kariery. Znajdziesz tu m.in. opinie o pracodawcach, porady dotyczące poszukiwania pracy oraz wiele innych interesujących narzędzi. Jeśl chcesz poznać wszystkie funkcje portalu GoWork, przeczytaj poniższy artykuł i już dziś skorzystaj z jego możliwości.
W sobotę 21 września w Warszawie odbył się 25. już Bieg po Nowe Życie, największe w Polsce wydarzenie promujące donację i transplantacje narządów.
Trener Franciszek Smuda o presji, możliwych zmianach i wierze w zwycięstwo nad Czechami
Rząd podejmuje jakieś działania naprawcze w finansach publicznych, choć moim zdaniem ten wysiłek mógłby być większy – ocenia prof. Witold Orłowski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Zamiast budować nowy model rozwoju, który zapewni nam szybki wzrost gospodarczy, kiedy przestaniemy mieć konkurencyjne płace, rząd osłabia filary dotychczasowego modelu – mówi prof. Witold M. Orłowski.
"Wydaje mi się, że budżet nie jest odpowiednio bezpieczny i w znacznej mierze wskutek działań rządu zmienił się trochę w fikcję” – powiedział w radiu RMF FM profesor Witold M. Orłowski.
94 proc. zwolenników opozycji uważa, że to rząd PiS odpowiada za wzrost cen podstawowych artykułów, takich jak chleb, cukier czy mąka.
Sięgnąłem głęboko do historii ludzkości. Zestawiając ją z obecnymi wydarzeniami, doszedłem do wniosku, że tak źle – jak myśleliśmy na początku pandemii koronawirusa – jednak nie będzie – mówi profesor Witold Orłowski, autor książki „Świat który zachorował. Co nam przyniesie pandemia?”.
Mimo wzrostu liczby zakażonych i pojawienia się nowych ognisk koronawirusa rząd nie rozważa przywrócenia obostrzeń. Robią to jednak punktowo niektóre samorządy.
- Kraje, które nie będą potrafiły dołączyć do liderów postępu, nie zostaną tam gdzie są. Zostaną zdegradowane. Dlatego fundamentalna reforma, którą należy przeprowadzić, to reforma edukacji. Aby Polacy byli zdolni do uczenia się i adaptacji technologii – mówi profesor Witold Orłowski, ekonomista. Rozmowę w ramach debaty „Rzeczpospolitej” nad strategią dla Polski w perspektywie 2050 roku prowadzi Cezary Szymanek, redaktor naczelny rp.pl.
Koniec układu jałtańskiego – niemal 60 lat po podzieleniu Europy i zostawieniu Polski za „żelazną kurtyną", Rzeczpospolita wchodzi do Unii Europejskiej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas