Aktualizacja: 04.11.2024 19:21 Publikacja: 24.01.2024 14:10
Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał, że potrzebna jest ustawa o obronie cywilnej
Foto: PAP/Piotr Nowak
Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz w Lublinie przyznał, że potrzebna jest ustawa o obronie cywilnej. - Prace nad nowymi przepisami mają się rozpocząć wkrótce – zapowiedział. Na razie nie znamy szczegółów, nie wiemy na ile MSWiA skorzysta z projektu, który przygotował rząd PiS, a który spotkał się z falą krytyki i nie był procedowany w Sejmie. Na brak obrony cywilnej w systemie bezpieczeństwa państwa zwraca też uwagę Jacek Siewiera, szef BBN.
Gdyby Rosjanie wystrzelili rakiety na Polskę, nikt nas o tym nie zaalarmuje. To ostatni moment, aby zbudować system ostrzegania.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Odtworzyliśmy jak reagowało wojsko oraz instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa w trakcie incydentu z rosyjską rakietą manewrującą, która naruszyła polską przestrzeń powietrzną. Wiemy co nie zadziałało.
Brak jednolitego systemu łączności, a nawet struktur zarządzających kryzysem i OC – wytyka rządowi NIK.
W rzece Pasłęka w Braniewie w warmińsko-mazurskim znaleziono zwłoki oficera Wojsk Obrony Terytorialnej – ustaliła „Rzeczpospolita”. Okoliczności jego śmierci wyjaśnia prokuratura w Olsztynie.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Polskie bataliony pancerne, zmechanizowane i zmotoryzowane dysponują imponującą liczbą 58 wozów bojowych każdy. Jak ta siła wypada na tle innych armii NATO i świata? Przyjrzyjmy się strukturze polskich batalionów i porównajmy je z jednostkami innych krajów.
Znany historyk, niemcoznawca stanie na czele Instytutu Pileckiego.
Coraz częściej słychać o tym, że Paweł S, może występować w sprawie jako świadek koronny lub tzw. mały świadek koronny. Pierwszy może liczyć na bezkarność i ochronę, drugi na spore złagodzenie kary, a czasem nawet jej zawieszenie.
W przeddzień wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych gościem podcastu „Rzecz w tym” był Artur Bartkiewicz, dziennikarz „Rzeczpospolitej” i szef strony głównej RP.pl, który przybliża bieżące wydarzenia w zaciętej kampanii pomiędzy Donaldem Trumpem a Kamalą Harris. Sondaże pokazują wyrównane poparcie dla obojga kandydatów, a wypowiedzi Trumpa oraz nietypowe wątki, jak historia wiewiórki Peanut, wzbudzają duże emocje w mediach. Rozmówcy dyskutowali też, jak temat międzynarodowych sojuszy USA, wojny na Ukrainie i wewnętrzne sprawy Ameryki mogą wpłynąć na wybory.
Lubelski komornik ogłosił dwie licytacje akcji Manufaktury Piwa Wódki i Wina. Akcje Manufaktury zostały wycenione na 1,5 mln oraz 4,8 mln zł mimo gigantycznych problemów finansowych spółki. Holding może jednak czekać cała seria egzekucji.
To, że darczyńca przeleje pieniądze z darowizny nie na konto obdarowanego, ale jego wierzyciela np. w związku ze sprzedażą mieszkania nie przekreśla prawa do pełnego zwolnienia podatkowego.
Qinwen Zheng wygrała z Jeleną Rybakiną 7:6(4), 3:6, 6:1 i w środę powalczy o awans do półfinału WTA Finals. Kazaszka w Rijadzie kończy półrocze, o którym będzie szybko chciała zapomnieć.
Małe amerykańskie miasteczka bywają świadkami niezwykłych historii. Jedna z nich miała miejsce 16 października w Covington w stanie Georgia. 81-letnia mieszkanka Newton County Betty Cartledge biorąca udział w tzw. wczesnym głosowaniu w wyborach prezydenckich spełniła swoje marzenie.
Kardynała Kazimierza Nycza zastąpi w stolicy abp Adrian Galbas. To dobry wybór papieża Franciszka. Ale "przerzucenie" hierarchy do Warszawy pokazuje, jak krótką ławkę ma Kościół w Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas