Aktualizacja: 14.01.2022 12:06 Publikacja: 13.01.2022 21:00
Foto: Cezary Szymanek
Pandemia i rosnąca popularność zdalnych konsultacji medycznych zmieniają nie tylko ochronę zdrowia człowieka, ale też rewolucjonizują sektor weterynaryjny. W ostatnim czasie światło dzienne ujrzało kilka projektów online skierowanych do właścicieli domowych pupili, a rynek wart w Polsce 2,2 mld zł otworzył się na e-klientów.
Znana z sieci paczkomatów polska firma przyspiesza ekspansję. InPost przejął właśnie całkowitą kontrolę nad swoim brytyjskim biznesem, dokupując udziały w spółkach Menzies i Newstrade. Transakcja warta jest 60,4 mln funtów.
Skutki powodzi, która w tym miesiącu dotknęła południowo-zachodnią Polskę, nie ominęły osób prowadzących działalność gospodarczą. W związku z tym pojawił się szereg skierowanych do nich rozwiązań pomocowych. Oto lista ulg dla przedsiębiorców po powodzi.
Zarząd Poczty Polskiej ogłosił Plan Transformacji. Spółka ma nadrabiać zaległości cyfrowe, powalczyć o dobrą pozycję na rynku kurierskim i finansowym. Za kilka tygodni ruszy też program dobrowolnych odejść z firmy, który ma objąć ok. 15 proc. załogi.
Rada nadzorcza Poczty Polskiej powoła czterech wiceprezesów: ds. finansów, ds. operacji i logistyki, ds. sprzedaży i ds. zasobów ludzkich - poinformowała Poczta Polska w komunikacie.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Lada dzień, jeszcze w tym tygodniu, kierownictwo Poczty Polskiej przedstawi plan jej transformacji. Będzie najpewniej kosztowny i bolesny, ale to ostatnia szansa dla tej firmy.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Główny Lekarz Weterynarii opublikował na swoich stronach komunikat dotyczący doniesień o tzw. "chorobie niebieskiego języka" na terenie Polski.
Sprawa dyscyplinarna dr Jacka S., który wyciął nerkę adoptowanemu psu i przeszczepił innemu, poczeka na finał procesu karnego.
Różnice między kształceniem lub szkoleniem wymaganym w Polsce a zrealizowanym w innym kraju Unii mają być wyrównane.
Pandemia nie niweluje potrzeby walki z chorobami zakaźnymi u zwierząt, takimi jak ASF czy ptasia grypa. Do ich zwalczania niezbędna jest pomoc lekarzy nie zatrudnionych w inspekcjach, którym warto dać korzystne warunki świadczenia usług.
Polacy wdrożyli usługę badań diagnostycznych na podstawie dostarczonych próbek sierści. Z całego świata płyną zamówienia od właścicieli koni i psów.
Liczba audytorów badających spółki giełdowe się zmniejsza. W grze pozostają tylko firmy, które mogą skutecznie odpowiedzieć na wyzwania – podkreślają członkowie zarządu BDO dr Anna Bernaziuk, Edyta Kalińska i Tomasz Reiter.
W Polsce główną barierą ciągle hamującą rozwój innowacji jest brak współpracy i przepływu informacji między światami nauki i biznesu – mówi Witold M. Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC w Polsce, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Politechnika Warszawska.
Chociaż nowe, bardziej wymagające zasady raportowania niefinansowego obejmą na razie tylko duże spółki, to unijne regulacje muszą już uwzględniać również ich dostawcy z sektora MŚP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas