Aktualizacja: 20.04.2020 15:51 Publikacja: 20.04.2020 15:51
Foto: Bloomberg
W poniedziałek cztery firmy Norwegiana zajmujące się zatrudnianiem pracowników zbankrutowały. —Zrobiliśmy wszystko, co tylko było możliwe, aby uniknąć takiej sytuacji. Zredukowaliśmy wszystkie możliwe koszty, wystąpiliśmy o pomoc publiczną w Norwegii, Danii i Szwecji, oraz w Wielkiej Brytanii. I naprawdę mam złamane serce, kiedy wiem, że nasze firmy bankrutują. Jest bardzo przykro, bo pracowaliśmy 24 godziny na dobę, aby przeprowadzić firmę przez ten kryzys — mówił Jacob Schram, prezes Norwegiana. Jednak okazało się, że pieniądze norweskiego rządu (30 mln dolarów) nie wystarczyły na podtrzymanie miejsc pracy. A w Danii i Szwecji nie ma takich funduszy, więc bankructwo firm zatrudniających 1571 pilotów i 3134 pracowników pokładu było jedynym wyjściem. Wśród nich jest również część załóg zbazowanych w Hiszpanii, Wlk Brytanii, Finlandii oraz w Stanach Zjednoczonych. W tej sytuacji Norwegianowi pozostają jedynie pracownicy zatrudnieni we Francji, Norwegii i Włoszech. Nie mają oni jednak co liczyć na kwietniowe wynagrodzenia. Z kolei Brytyjczycy jeszcze wierzą, że może uda im się skorzystać z pomocy rządu i otrzymają 80 proc. dotychczasowych zarobków.
Zazwyczaj na lotniskach, podczas kontroli bezpieczeństwa konfiskowane są butelki wody, tubki żelu pod prysznic i słoiczki kremów do twarzy. Ale funkcjonariusze ochrony na lotnisku Incheon w Korei Południowej są zajęci konfiskatą innego zakazanego produktu: kimchi, mikstury z solonych i fermentowanych warzyw, która jest podstawą prawdziwego koreańskiego posiłku.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
W nowej edycji programu dopłat do samochodów elektrycznych maksymalna wysokość wsparcia wynosi 40 tys. zł., cena auta nie może przekroczyć 225 tys. zł netto. Krąg beneficjentów ograniczono do osób fizycznych.
Policyjne kontrole na polsko-niemieckiej granicy, mające wyłapywać nielegalnych migrantów, uderzają w firmy transportowe, którym rosną koszty przez tkwiące w korkach ciężarówki.
Wypróbowaną metodą, czyli rękami spolegliwego sądu, rosyjski reżim przejmuje kolejną wielką prywatną firmę. Tym razem jest to Domodiedowo – największe prywatne lotnisko Rosji i do niedawna największe i najnowocześniejsze w Moskwie. Prokuratura twierdziła, że lotnisko znajduje się pod „zagranicznym, wrogim wpływem”. Żadne szczegóły tego wpływu ani dowody nie zostały upublicznione.
Od sezonu letniego LOT kończy eksperyment z budowaniem hubu w Budapeszcie i ostatecznie zawiesza trasę do Seulu. Wcześniej zamknął połączenia za Atlantyk. Nie zostaną wznowione rejsy w Warszawy do Pekinu — dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
W najbliższy poniedziałek, 3 lutego LOT rusza z inauguracyjnym rejsem do Lizbony. Początkowo poleci tam 5 razy w tygodniu.
Przyczyny katastrofy lotniczej w Waszyngtonie, w której zginęło 67 osób, są nadal wyjaśniane. Na czas dochodzenia przestrzeń podchodzenia do lądowania na lotnisku Ronalda Reagana została zamknięta dla helikopterów. I będą zmiany personalne.
Nam nie chodzi tylko o maszyny cywilne. Jako grupa Embraera mamy wiele do zaoferowania w obszarze obronnym i w kształceniu kadr inżynierskich – mówi Arjan Meijer, prezes Embraer Commercial Aviation.
Huragan Éowyn uderzył w Wielką Brytanię z wiatrem o prędkości 160 km na godzinę. Brytyjskie władze zdecydowały o zamknięciu lotnisk i szkół w regionach, gdzie sztorm uderzy najmocniej.
Niedługo zapadnie decyzja o szczegółach funkcjonowania spółki wynajmu taboru dla potrzeb CPK. Pomysł obarczony jest także ryzykiem.
Kolejowe i drogowe projekty związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego idealnie wpisują się w unijny program „Łącząc Europę”. To dlatego CPK wystąpiło do Komisji Europejskiej o dofinansowanie.
Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) przygotowało kolejną prognozę dla CPK i lotnisk mazowieckich na lata 2024-2060.
Ryanair podał informacje na temat konkretnych kosztów i opłat, które poniósł w wyniku chuligańskiego zachowania pasażera na pokładzie lotu z Dublina na Lanzarote z 9 kwietnia 2024 roku. Irlandzki przewoźnik wyliczył je na ponad 15 tys. euro.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas