Z UE podpisana została umowa na modernizację pasa startowego i budowę nowego odcinka drogi kołowania. Z programu Connecting Europe Facility na infrastrukturę cywilno-wojskową rzeszowski port otrzymał 16,5 mln euro dotacji. Jeśli ich nie wykorzysta w terminie, do którego się zobowiązał, będą one stracone.
Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy zacznie się remont - w przyszłym roku, czy też dopiero w 2025. Wtedy - jak podaje Business Insider - rzeszowskie lotnisko będzie zamknięte, a ruch rozdzielony na Lublin, Kraków, Katowice. Rzeszów Jasionka nie komentuje tych informacji, chociaż o inwestycjach w lotniskową infrastrukturę mówił w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Adam Hamryszczak, prezes zarządu rzeszowskiego portu.
Czytaj więcej
Pierwszy czarterowy rejs Polskich Linii Lotniczych LOT z Radomia do Antalyi zakończył się bójką i interwencją tureckich służb – informuje portal money.pl. Pasażerowie, którzy podczas lotu nadużyli alkoholu i zachowywali się wulgarnie, zostali wpisani na tzw. czarną listę – poinformował polski przewoźnik.
Podczas pandemii port uruchomił projekty o wartości ponad 50 mln złotych. 40 mln to dokapitalizowanie od PPL, reszta to środki własne, bo port zarabia. - Inwestujemy w ochronę środowiska, bezpieczeństwo i cyfryzację, która w tej chwili jest u nas szczególnie wrażliwą dziedziną - mówił Adam Hamryszczak.
W tym roku zakończyła się modernizacja stref komercyjnych w części ogólnodostępnej terminala. - Rozbudowujemy parking. Powstanie tam 458 nowych miejsc parkingowych, czyli będzie możliwość zaparkowania 1315 samochodów. Myślimy o dodatkowej infrastrukturze dla operacji cargo. Rozbudowujemy stację paliw, kupujemy nowe cysterny. Wyzwania logistyczne są nieskończone. Staramy się skracać czas operacji i w tej chwili jest on, jeśli nie najkrótszy, to jednym z najkrótszych w Polsce - mówił wtedy prezes Hamryszczak.