Aktualizacja: 25.11.2024 01:05 Publikacja: 12.03.2023 14:35
Foto: Bloomberg
Lotnisko oczywiście protestuje, ale CAA ma wielkie wsparcie w liniach lotniczych.
Opłaty pasażerskie są uiszczane przez linie lotnicze i umożliwiają im korzystanie z pasów startowych terminali, systemów bagażowych i kontroli bezpieczeństwa. Średnia opłata za pasażera na Heathrow w 2023 roku wyniesie 31,57 funtów. Brytyjski ULC informuje, że spadnie ona do 25,43 funtów w 2024 roku i pozostanie na tym samym poziomie do końca 2026 roku.
Z przyczyn technicznych 50 proc. floty airbusów w Rosji zostało wyłączonych z eksploatacji. Największe są kłopoty z silnikami. Takie same ma także Wizz Air. Tyle, że Węgrzy mają dostęp do serwisowania. Rosjanie – nie.
Pięć tanich linii lotniczych – Ryanair, Vueling, easyJet, Norwegian i Volotea – zostało ukaranych w Hiszpanii łączną kwotą 179 mln euro za stosowanie nieuczciwych praktyk. Najwięcej zapłacić musi Ryanair.
Szwedzki producent baterii do samochodów elektrycznych oraz wielkoskalowych magazynów energii broni się przed upadkiem. Złożył wniosek o ochronę przed wierzycielami. Firma popadła w olbrzymie problemy finansowe. Spółka potrzebuje 1,2 mld USD.
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz należące do Grupy Ryanair linie lotnicze Ryanair Sun (BUZZ) i Ryanair DAC podpisały umowę o wymianie doświadczeń szkoleniowych.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Linie lotnicze wyposażają swoje załogi już nie tylko w plastikowe kajdanki, ale i taśmę klejącą. Przydała się w ostatni wtorek załodze American Airlines. Bo w tym roku wyraźnie wzrosła liczba niesfornych i chamskich pasażerów.
Londyńskie lotnisko Heathrow jest największe w Europie. Jego sąsiedztwo jest uciążliwe, hałas przytłacza, więc okoliczni mieszkańcy protestują.
Saudyjski fundusz inwestycyjny jest bliski przejęcia lotniska Heathrow — podał „Sunday Times”.
W zeszłym tygodniu związek zawodowy Unite zapowiedział akcję strajkową, która zacznie się 24 czerwca i potrwa 31 dni na lotnisku Heathrow w Londynie. Szef tego portu uspokaja, że to nie będzie powodem odwołań lotów.
Strajk, w którym weźmie udział ponad 2 tysiące pracowników kontroli bezpieczeństwa, rozpocznie się 24 czerwca i ma potrwać w sumie 31 dni.
Chaos na lotniskach w Wielkiej Brytanii. Z powodu awarii elektronicznych bramek do kontroli paszportowej na lotniskach uformowały się gigantyczne kolejki. W efekcie awarii wszystkie kontrole prowadzone są ręcznie, co zajmuje więcej czasu.
Zapowiadane na maj strajki pracowników kontroli bezpieczeństwa lotniska Heathrow potrwają razem osiem dni. W tym czasie w Londynie ma się odbyć uroczystość koronowania nowego króla.
10-dniowy strajk na największym brytyjskim lotnisku Heathrow zapowiadają związkowcy ze związku zawodowego Unite. Protest zacznie się 31 marca i obejmie Wielkanoc.
John Holland-Kaye, prezes największego europejskiego lotniska London Heathrow został odwołany przez radę nadzorczą. Natychmiast rozpisano konkurs na jego następcę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas