Aktualizacja: 02.12.2020 14:29 Publikacja: 02.12.2020 14:29
Foto: Stock Adobe
Urzędnicy Departamentu Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich (Defra) informują, że jest element dążenia do wzmocnienia pozycji Wielkiej Brytanii jako światowego lidera w zakresie dobrostanu zwierząt.
Defra szacuje, że w 2018 rokudo Europy wysłano do uboju 6400 zwierząt.
- Podczas transportu żywe zwierzęta często muszą znosić zbyt długie podróże, co powoduje stres i obrażenia. Wcześniej przepisy UE uniemożliwiały jakiekolwiek zmiany, ale brexit umożliwił rządowi Wielkiej Brytanii realizację tych planów - uzasadniają przedstawiciele departamentu.
Jeśli zakaz wywozu żywych zwierząt zostanie uchwalony, zostanie uznany za sukces zwolenników brexitu, ponieważ Wielka Brytania stałaby się pierwszym krajem w Europie, który położył kres tej praktyce.
Początek wspólnych ośmiotygodniowych konsultacji w Anglii i Walii miałby oznaczać poważny krok naprzód w realizacji naszego dążenia do zaprzestania eksportu żywych zwierząt rzeźnych. Wspólne konsultacje wspólne konsultacje posłużyłyby ponadto jako podstawa rozmów ze Szkocją.
Wydaje się jednak, że eksport żywych zwierząt będzie kontynuowany w Irlandii Północnej, która według Defra „będzie nadal przestrzegać prawodawstwa UE w zakresie dobrostanu zwierząt".
Najprawdopodobniej zakaz eksportu żywych zwierząt nie będzie obejmował drobiu, Wydaje się, że eksport drobiu również będzie kontynuowany. Wielka Brytania eksportuje obecnie dziesiątki milionów piskląt rocznie w branży, która w 2018 roku była warta 139 milionów funtów
Na pytanie, czy zakaz - jeśli zostanie wprowadzony - może być osiągnięciem, które można będzie przypisać partnerce premiera Borisa Johnsona, Carrie Symonds, informatorzy "Guardiana" nie odpowiadają. Symonds jest patronką CAWF - Conservative Animal Welfare Foundation, która od lat lobbuje na rzecz zakazu eksportu żywych zwierząt.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA chcą umorzyć Ukrainie 4,65 mld dolarów długu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie przekażą Ukrainie kolejny pakiet pomocy wojskowej wart 275 mln dolarów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Po 1000 dniach rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie Rosjanie kontrolują ok. 18 proc. terytorium sąsiedniego państwa.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 17 na 18 listopada rosyjska obrona przeciwlotnicza strącała drony lecące w stronę Moskwy.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Bratysława jest najtańszym miastem w Europie, do którego można wybrać się na jarmark bożonarodzeniowy. Korzystnie jest też polecieć do Rygi, Wilna i Gdańska. Najdrożej natomiast wypada wizyta w Kopenhadze i Wiedniu - wynika z analizy brytyjskiej firmy specjalizującej się w wymianie walut Post Office Travel Money.
Jak się gra na remis, to często się przegrywa. Trudno się zresztą zorientować, o co grali Polacy, poza tym, że mieli w głowach taką świadomość: remisujemy i jesteśmy w barażach. I nie zmienili niczego w grze ,nawet kiedy już w trzeciej minucie stracili bramkę.
Ponad połowa dorosłych Brytyjczyków posiada w domu jakieś zwierzę. W pierwszym półroczu 2024 roku mieszkańcy Wysp Brytyjskich kupili ok. 1,2 mld opakowań pokarmu dla swoich pupili. Udział w tym ma polski eksport i sprzedaż na tamtym terenie.
Ostatnie miesiące to okres spadków sprzedaży w segmencie dóbr luksusowych. Wśród marek, które boleśnie odczuły te spadki znalazło się brytyjskie Burberry. Aby wyjść z dołka finansowego, Brytyjczycy ogłosili „plan awaryjny”.
Uhonorowany prestiżową brytyjską nagrodą Stirling Prize budynek Centenary Building w angielskim mieście Salford ma zostać wyburzony. Obiekt zbudowano zaledwie 29 lat temu.
Wycieczki zorganizowane w Wielkiej Brytanii sprzedają się bardzo dobrze. Widać to po planach biur podróży na nowy sezon.
Jeśli Ukraina upadnie, to będziemy musieli stawić czoła jeszcze większemu zagrożeniu na naszych granicach, granicach kontynentu europejskiego, gdziekolwiek demokracje stykają się z Rosją - powiedział były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w rozmowie z GB News.
Arcybiskup Canterbury Justin Welby, przywódca anglikanów na całym świecie, złożył rezygnację. Decyzję spowodował niekorzystny dla duchownego raport, z którego wynika, że nie zapewnił należytego dochodzenia w sprawie najpoważniejszego skandalu pedofilskiego w Kościele Anglii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas